Bridget Jones powróci w trzeciej powieści!

9 listopada 2012


To już oficjalnie potwierdzone. Etatowa singielka Bridget Jones powróci w nowej, zaplanowanej na przyszły rok powieści, której akcja rozgrywać się będzie w Londynie.

Autorka Helen Fielding poinformowała dzisiaj rano, że jest w trakcie pisania trzeciej książki o losach Bridget: „Nowa powieść rozgrywać się będzie we współczesnym Londynie z całkowicie nowym scenariuszem dla Bridget. Jeśli ludzie, czytając to, będą się śmiać tak samo, jak ja pisząc, wtedy wszyscy będziemy zadowoleni.”

Podczas dzisiejszej rozmowy na falach radia BBC Fielding zdradziła, że od czasu ostatniego spotkania z czytelnikami Bridget zdążyła dojrzeć (jeśli akcja rzeczywiście rozgrywać się będzie współcześnie, to bohaterka powinna zbliżać się do pięćdziesiątki), ale nadal ma walczyć z nałogami i stosować dietę. W swoim dzienniku jednak bardziej niż na liczeniu spalonych papierosów i wypitych miarek alkoholu skupi się na obserwujących jej profil na Twitterze w stylu: „Liczba obserwujących na Twitterze: 0. Wciąż brak obserwujących. Wciąż brak obserwujących.”

Fielding nie chciała potwierdzić, czy w powieści istotną rolę odegrają Mark Darcy i Daniel Cleaver, czyli dwaj panowie rywalizujący o względy Bridget. „Niektóre postacie pozostaną, niektóre mogą zniknąć” ? powiedziała. „Oni wciąż będą obecni w książce. Jak każdy z nas – trzymamy się swoich przyjaciół, ludzie pozostają w naszym otoczeniu, ale życie wszystkich idzie też do przodu.”

Książka nie posiada jeszcze tytułu. Wiadomo jedynie, że światowa premiera zaplanowana została na jesień 2013 roku. Autorka pracuje również nad trzecim filmem o Bridget Jones, który prawdopodobnie nie będzie oparty na powieści.

Na zdjęciu załączonym do newsa filmowa Bridget Jones, czyli Renee Zellweger.

Tematy: , ,

Kategoria: newsy