Turysta spędził godziny zamknięty w londyńskiej księgarni

18 października 2014

zamkniety-w-ksiegarni
Amerykański turysta David Willis spędził co najmniej dwie godziny zamknięty w księgarni Waterstones na Placu Trafalgarskim w Londynie. Pracownicy wychodząc do domu nie zauważyli jego obecności.

Jak donosi „Daily News”, Willis wpadł do księgarni tuż przed dwudziestą pierwszą, nie zdając sobie sprawy, że zbliża się godzina zamknięcia. Przeszedł obok pracowników i udał się na piętro, gdzie mógł usiąść i skorzystać z Internetu. Po mniej więcej piętnastu minutach zszedł na dół i zdał sobie sprawę, że w budynku jest zupełnie ciemno, a drzwi są zamknięte.

Kiedy próbował otworzyć drzwi, włączył się alarm. Hałas niósł się po Placu Trafalgarskim przez jakieś dwadzieścia lub dwadzieścia pięć minut. Po około dziesięciu minutach zadzwoniła ochrona, niedługo potem rozmawiał telefonicznie z policją. Niestety ani jedni, ani drudzy nie pomogli mu się wydostać z budynku. Zdecydował się więc skorzystać z mediów społecznościowych.

Willis opublikował zdjęcie na Instagramie, na którym widać zamknięte drzwi księgarni, następnie zwrócił się za pomocą Twittera do sieci Waterstones z prośbą o wypuszczenie go ze sklepu. Jego wiadomość udostępniło dalej ponad jedenaście tysięcy osób. W końcu około 23:20 pojawili się funkcjonariusze metropolitalnej policji, którzy uwolnili turystę z księgarni.

Doniesienie stało się przyczynkiem do wielu, często zabawnych komentarzy w sieci. Pojawiły się też głosy zdziwienia, dlaczego ktoś zamknięty w jednej z największych księgarni na świecie myśli o wychodzeniu, zamiast skupić się na czytaniu tego, na co tylko przyjdzie mu ochota. Być może powód jest taki, że celem wizyty Willisa nie były wcale książki. Do całego zajścia z humorem podeszło Watersones. Następnego dnia na oficjalnym blogu sieci pojawił się wpis z książkami, które polecają przeczytać, kiedy zostaniemy zamknięci na dwie godziny w księgarni.

A po jaką książkę wy byście sięgnęli, gdyby zamknięto was w ulubionej księgarni?

zamkniety-w-ksiegarni-2

[am]
fot. Instagram.com/davwillis/, GoogleStreetView

Tematy: , ,

Kategoria: newsy