Zielona Sowa pobiła rekord, kolorując największą książeczkę na świecie

18 października 2014

rekord-kolorowanka-1
Decyzją komisji nagrody Guinnessa Wydawnictwo Zielona Sowa oficjalnie pobiło dotychczasowy rekord i razem z 450 dziećmi pokolorowało największą książeczkę na świecie. Całe wydarzenie miało miejsce 24 maja podczas Warszawskich Targów Książki na płycie głównej Stadionu Narodowego.

Do pobicia rekordu, najmłodsi czytelnicy zostali wyposażeni w 4000 kredek (16 kolorów po 250 sztuk), dzięki czemu szybko udało się zapełnić 16 stron książeczki, z których każda mierzyła 10 m2 (2,5 x 4 m).

Rekordowa kolorowanka to powiększenie publikacji „Bawię się w kolorowanie” (16,7 x 26,7 cm) ze znanej na rynku i cenionej serii „Bawię się w?” Zielonej Sowy. Seria ta realizuje hasło nauki poprzez zabawę, a jak powszechnie wiadomo, dzieci uczą się najszybciej, kiedy jest to dla nich przyjemnością. Mogą wówczas uruchomić wszystkie zmysły, wiedzę przyswajając niejako przy okazji. Swoją akcją, wydawnictwo chciało przypomnieć rodzicom i nauczycielom, jak ważną rolę w edukacji dzieci pełni kolorowanka, dzięki której dzieci nie tylko rozwijają wyobraźnię, ale również doskonalą swoje zdolności manualne.

Wcześniejszy rekord w tej kategorii należał do amerykańskiego kanału telewizyjnego The Hub, którego kolorowanka mierzyła 3 m2 (2 x 1,5 m) licząc 12 stron z obrazkami przedstawiającymi postacie z serialu „My Little Pony”.

rekord-kolorowanka-2

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy