Ruszyła sprzedaż wina inspirowanego powieścią „50 twarzy Greya”

30 września 2013

wino z "50 twarzy Greya"
Autorka „Pięćdziesięciu twarzy Greya” wie, jak zdyskontować sukces swojej erotycznej trylogii. E. L. James rozpoczęła współpracę z winiarzem z Kalifornii, wypuszczając na rynek kolekcję win inspirowanych powieściami o sadomasochistycznym związku niewinnej Anastasii Steele i obrzydliwie bogatego Christiana Greya.

„Zawsze miałam słabość do dobrego wina” ? tłumaczy w oficjalnym oświadczeniu pisarka. Wino odgrywa istotną rolę w „Pięćdziesięciu twarzach Greya”, bohaterowie bardzo często piją trunek, szczególnie w romantycznych momentach, dlatego decyzja E. L. James nie powinna zadziwić jej fanek.

W kolekcji pojawiły się dwa rodzaje wina: Red Satin (Czerwona Satyna) i White Silk (Biały Jedwab). Red Satin to mieszanka dwóch odmian winogron, Petite Sirah i Syrah, leżakowana w starych i nowych beczkach z francuskiego dębu i ma smak czarnej wiśni, kakao, kremowego karmelu, wanilii, skóry i goździków. White Silk to z kolei mieszanka szczepów Gewürztraminer oraz Sauvignon Blanc i ma kwiatowy aromat liczi, miodu i gruszki, tonowany smakiem świeżego grejpfruta i minerałów z lekkim odcieniem toffi.

Wina z kolekcji „Pięćdziesiąt twarzy Greya” kosztują 18 dolarów za butelkę i na razie można je zamawiać jedynie na terenie USA.

To nie pierwszy alkohol inspirowany literaturą, jaki trafił na amerykańskie stoły w tym roku. Pod koniec marca ruszyła również sprzedaż „Iron Throne”, pierwszego z serii piw inspirowanych popularną sagą fantasy George?a R. R. Martina „Pieśń Lodu i Ognia”.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy