Rekordowa liczba zgłoszeń do konkursu Ebook Roku 2013. Znamy już datę i miejsce gali

12 lutego 2014

ebook-roku-zgloszenia
Za nami już półmetek konkursu Ebook Roku 2013, dzięki któremu zostaną wyłonione najlepsze książki elektroniczne opublikowane w 2013 roku. Liczba zgłoszeń przekroczyła już tę z poprzedniej edycji, a wciąż napływają kolejne.

To już II edycja konkursu Ebook Roku, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród autorów, wydawców i czytelników! Codziennie nadsyłane są nowe, zajmujące pozycje. Do konkursu zgłoszono już 80 książek elektronicznych, w tym ponad 50 będzie konkurowało o tytuł Fabuły Roku 2013. Wśród nich można znaleźć takie tytuły jak: „Minimalizm” Leo Babuta, „Bookopen, bo po trzydziestce wiele się zmienia?”, „Płomienie śmierci” Alexa Kavy. Konkurs spotkał się z pozytywnym reakcją zarówno wśród autorów, jak i wydawnictw, m.in.: Wydawnictwa Dolnośląskiego, Helionu i Zielonej Sowy. „Cieszymy się z tak dużego zainteresowania dużych wydawnictw, jak i niezależnych autorów” – mówi Marta Kalarus, organizatorka konkursu. „Liczymy jeszcze na dużą ilość zgłoszeń w lutym, kiedy część zainteresowanych będzie motywowana zbliżającym się deadlinem”. Książki można zgłaszać do 28.02.2014, do godziny 23.59.

Znany jest również termin i miejsce Gali Ebooka Roku 2013. Impreza odbędzie się w siedzibie Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach (na zdjęciu), 10 kwietnia 2014 roku. Wydarzenie uświetnią swoją obecnością przedstawiciele wydawnictw, środowiska naukowego oraz partnerzy konkursu. To wtedy ogłosimy wyniki i wręczymy nagrody laureatom w następujących kategoriach: „Self-pub Roku 2013”, „Fabuła Roku 2013”, „Poradnik Roku 2013” i wybrany przez internautów „Ebook Roku 2013”. „Taką dużą ilość zgłoszeń i świetne miejsce na galę zawdzięczamy naszym partnerom i patronom i ich zaangażowaniu” ? dodaje Kinga Kasperek, Lider Projektu w Wydaje.pl. „Wierzę, że wspólnymi siłami uda nam się zorganizować niezapomnianą galę i dać szansę zarówno początkującym, jak i doświadczonym autorom na zdobycie wyróżnienia”.

Choć głosowanie rozpocznie się dopiero 1 marca 2014 roku, to internauci już teraz mogą zobaczyć listę zgłoszonych e-booków na stronie ebookroku.pl. Jest ona aktualizowana niemal codziennie, w miarę nadchodzenia nowych zgłoszeń.

Zgłoszono wiele atrakcyjnych ebooków. Zarówno przed internautami jak i przed jury stoi ciężkie zadanie: jak wybrać książkę najlepszą z najlepszych? Wśród nadesłanych pozycji m.in. znajdujemy:
? „Zombiefilię”, walczącą o tytuł „Najlepszego Self-pub?a Roku 2013”. Jest to praca zbiorowa ponad 20 autorów, tworzących polską antologie zombie (gościnnie pojawia się również autor z USA – Carlton Mellick III)! Zapewniają czytelnikowi niesamowite historie przepełnione grozą, fantastyką, ale i momentami groteską.
? „Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj” Tomka Tomczyka czyli blogera Kominka. Jego pierwsza książka „Bloger” już od ponad dwóch lat jest bestsellerem w Wydaje.pl. Jego najnowszy tytuł „Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj” wydany przez Zieloną Sowę walczy o tytuł „Poradnika Roku 2013”
? „Wołanie kukułki” jako kandydat w kategorii „Fabuła Roku 2013” ? powieść autorstwa J.K. Rowling napisana pod pseudonimem Robert Galbraith. To wciągająca klimatyczna opowieść, z akcją zanurzoną w londyńskiej atmosferze spokojnych uliczek Mayfair, ciasnych barów East Endu i tętniącego życiem Soho. Książka otwiera cykl kryminałów z Cormoranem Strikem.

Więcej informacji o zgłoszonych e-bookach dostępne jest na stronie konkursu ebookroku.pl.

Książki, kandydujące do miana Ebooka Roku 2013 można zgłaszać na adres info@ebookroku.pl, wysyłając następujące informacje:
– 1 kopię ebooka w formacie PDF (obowiązkowo) i EPUB oraz MOBI;
– imię i nazwisko autora oraz krótką informację o autorze (do 1 tys. znaków ze spacjami);
– nazwę wydawnictwa, logo i krótką informację (do 1 tys. znaków ze spacjami);
– streszczenie książki (do 2 tys. znaków ze spacjami);
– okładkę książki w formacie JPG.

Regulamin konkursu oraz inne informacje dostępne są na stronie www.ebookroku.pl. Więcej informacji można również uzyskać, pisząc na adres info@ebookroku.

Booklips.pl jest patronem medialnym konkursu Ebook Roku 2013.

fot. Zpz/Wikimedia Commons

Tematy: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: newsy