Sceny z kart literatury odtworzone za pomocą klocków Lego

12 lutego 2014

lego sceny - 1
Z okazji wejścia na ekrany kin filmu „LEGO: Przygoda” pracownicy brytyjskiej sieci księgarń Waterstones za pomocą klocków Lego odtworzyli słynne sceny z kart literatury.

Na zdjęciu załączonym u góry możecie zobaczyć Czerwone Wesele z „Nawałnicy mieczy”, trzeciego tomu „Pieśni Lodu i Ognia” George?a R. R. Martina. Jak pokreślono na blogu księgarni, pracownicy przepraszają za spoiler, jeśli ktoś nie jest na bieżąco z książkami lub serialem, ale byli „szczególnie dumni z wykorzystania czerwonych klocków jako krwi”.

Poniżej z kolei możecie zobaczyć komnatę sypialną hrabiego Drakuli z „Drakuli” Brama Stokera. Z uwagi na to, że w klockach Lego nie ma figurki nietoperza, zastąpiono go… Człowiekiem-Nietoperzem, czyli Batmanem.

lego sceny - 2

Pojedynek króla Artura z Mordredem na polu bitwy pokrytym ciałami poległych pochodzi z romansu „Śmierć Artura” sir Thomasa Malory’ego.

lego sceny - 3

Sceny, w której pan Darcy wyłania się z jeziora, nie znajdziemy w powieści „Duma i uprzedzenie” Jane Austen, lecz w serialu BBC z Colinem Firthem w jednej z głównych ról. Jest jednak tak powszechnie kojarzona z dziełem, że to właśnie ją postanowiono odtworzyć.

lego sceny - 4

I wreszcie poniżej scena ostatnia ? zrozpaczony Romeo przez grobem pogrążonej w głębokim śnie Julii z „Romea i Julii” Szekspira.

lego sceny - 5

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: newsy