Premiera nowej powieści Emily St. John Mandel zapowiedziana na kwiecień 2022 roku

28 lipca 2021

Emily St. John Mandel, autorka m.in. nagradzanej „Stacji Jedenaście”, w trakcie zeszłorocznej pandemii i kwarantanny napisała nową książkę. „Sea of Tranquility” ma być opowieścią o podróży w czasie, która bada wiele aspektów rzeczywistości. Światowa premiera wyznaczona została na 19 kwietnia 2022 roku.

Jak czytamy w opisie wydawcy, bohaterem powieści będzie pisarz i zarazem podróżnik w czasie, który na co dzień żyje w kolonii na Księżycu, ale odwiedza Ziemię dla potrzeb promocji swojego dzieła. Ramy czasowe fabuły rozciągają się od 1912 do 2041 roku.

„Cały 2020 rok spędziłam w Nowym Jorku. To ten rodzaj książki, która powstaje, gdy pracujesz w ciągłym towarzystwie syren ambulansów” – komentuje Mandel.

Jenny Jackson, redaktorka książki z wydawnictwa Knopf, mówi, że autorka „potrafi uchwycić czasy, w których żyjemy, z wstrząsającą emocjonalną precyzją”. „Czytałam tę książkę z sercem w gardle i jestem pewna, że inni zareagują na nią podobnie” – dodaje.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę oryginalnego wydania powieści „Sea of Tranquility”. Jak mówi autorka, „ma ona w sobie tajemniczość i znakomicie oddaje klimat książki”.

Ostatnią wydaną dotychczas powieścią Emily St. John Mandel jest „Szklany hotel”, który w Polsce ukazał się nakładem Wydawnictwa Poradnia K.

[kch]
fot. Sarah Shatz

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy