Powstaje komiksowa adaptacja „Amerykańskich bogów” Gaimana

5 października 2016

komiksowi-amerykanscy-bogowie-1
Pomysły Neila Gaimana zostaną po raz kolejny wykorzystywane w komiksowym medium. Dark Horse Comics zapowiedziało bowiem wydanie graficznej adaptacji powieści „Amerykańscy bogowie”.

Decyzja nie jest wcale przypadkowa, ponieważ data ukazania się pierwszego zeszytu komiksu zbiegnie się w czasie z emisją serialu stacji Starz nakręconego na podstawie książki Gaimana.

Za komiksową wersję „Amerykańskich bogów” odpowiedzialny będzie P. Craig Russell, który ma już wieloletnie doświadczenie w adaptowaniu pomysłów Gaimana (żeby wymienić chociażby komiksy na podstawie „Koraliny” czy „Księgi cmentarnej”). W projekcie wspomagać go będzie ilustrator Scott Hampton, a okładki przygotują Adam Brown i Glenn Fabry.

W powodzenie projektu mocno wierzy Gaiman: „Obserwuję, jak P. Craig Russell przekłada książkę na komiks, oglądam Scotta Hamptona rysującego plansze, patrzę na Glenna Fabry?ego tworzącego okładki i szczerzę zęby w uśmiechu, ponieważ komiks 'Amerykańscy bogowie’ będzie nadzwyczajną, wierną i piękną adaptacją”.

Komiksowa seria „Amerykańscy bogowie” ma się składać z 27 zeszytów i – podobnie jak książka – zostanie podzielona na trzy główne segmenty: „Cienie”, „Mój Ainsel” oraz „Nastanie burzy”. Pierwszy zeszyt trafi do sprzedaży 15 marca 2017 roku. Poniżej możecie zobaczyć jego okładkę zaprojektowaną przez Glena Fabry’ego i Adama Browna.

komiksowi-amerykanscy-bogowie-2

[mw]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy