Londyńska księgarnia obdaruje jednego z czytelników darmowymi książkami do końca życia

5 października 2016

ksiegarnia-darmowe-ksiazki
Niezależna londyńska księgarnia G. Heywood Hill sprawi któremuś z czytelników nie lada prezent. Szczęśliwiec będzie otrzymywał za darmo jedną książkę miesięcznie do końca życia.

Z okazji 80. rocznicy istnienia księgarni jej właściciele zorganizowali konkurs Library of a Lifetime (Biblioteka życia), w którym czytelnicy muszą tylko wskazać jeden tytuł znaczący dla nich najwięcej. Należy jednak pamiętać, że musi to być książka wydana w języku angielskim (w oryginale lub w tłumaczeniu) po 1936 roku, kiedy to George Heywood Hill założył swoją księgarnię.

Spośród wszystkich zgłoszeń, jakie napłyną do 31 października, zostanie wybrany losowo zwycięzca, który otrzyma jedną nową „książkę w twardej oprawie co miesiąc, przez całe życie, dostarczoną w dowolne miejsce na świecie”. Dobrze czytacie: w konkursie mogą brać udział pełnoletni czytelnicy ze wszystkich krajów, również z Polski. Byleby swoje zgłoszenia nadesłali w języku angielskim.

„Każdy człowiek jest inny. Zanim zaczniemy wysyłać książki, usiądziemy ze zwycięzcą i poznamy jego preferencje czytelnicze, co lubi, a czego nie lubi” ? powiedziała przedstawicielka księgarni, Karin Scherer. Jak dodała, „dla zwycięzcy będzie to intelektualna przygoda na całe życie”.

Nagroda zainspirowana jest prowadzoną przez księgarnię usługą płatnej subskrypcji A Year in Books, zgodnie z którą czytelnicy, po konsultacjach, otrzymują co miesiąc przez rok jedną nową książkę miesięcznie dobraną do ich gustów przez księgarzy pracujących w G. Heywood Hill. Konkurs spodobał się nie tylko czytelnikom, ale też znanym pisarzom. W zabawie biorą już udział m.in. Kazuo Ishiguro, Donna Leon i William Boyd.

Zgłoszenia do konkursu składa się na stronie księgarni.

[am]
fot. G. Heywood Hill
źródło: G. Heywood Hill, The Guardian

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy