banner ad

Pierwszy zwiastun „Amerykańskich bogów” na podstawie powieści Gaimana!

23 lipca 2016

zwiastun-amerykanskich-bogow-1
Podczas odbywającego się aktualnie w San Diego konwentu Comic-Con zaprezentowano pierwszy zwiastun serialu na podstawie powieści Neila Gaimana „Amerykańscy bogowie”. Premiera widowiska zapowiedziana została na styczeń 2017 roku.

Jak wyjawia Neil Gaiman, w serialowej wersji opowieści o dawnych bogach żyjących w Ameryce pod postacią zwykłych ludzi będziemy mieli okazję „spędzić dużo więcej czasu z o wiele większą liczbą bohaterów niż to miało miejsce w książce”. „Sama książka opowiedziana jest niemal wyłącznie z punktu widzenia Cienia. Dlatego jedną z pierwszych rzeczy, na jaką się zdecydowaliśmy, to nie robić serialu wyłącznie z perspektywy Cienia. Będziemy mogli zobaczyć, co stało się z Madem Sweeneyem. Zobaczymy, co przydarzyło się Laurze przed śmiercią. Zobaczymy, co przydarzyło się Laurze po śmierci. Możemy pójść dalej i zrobić więcej rzeczy o tych postaciach” – mówi pisarz, który pełni rolę producenta wykonawczego serialu.

zwiastun-amerykanskich-bogow-2

W produkcji powstającej pod okiem Bryana Fullera i Michaela Greena wystąpią m.in. Ricky Whittle (jako Cień), Ian McShane (jako pan Wednesday), Emily Browning (Laura), Pablo Schreiber (Mad Sweeney), Crispin Glover (pan World), Peter Stormare (Czernobog), Orlando Jones (pan Nancy), Kristin Chenoweth (Wielkanoc) i Gillian Anderson (Media).

Jeszcze nie wiadomo, z ilu sezonów będzie się składać produkcja, ale wszystko wskazuje na to, że scenarzyści mają w planach przynajmniej trzy. Neil Gaiman powiedział, że w pierwszym sezonie twórcy wykorzystali jedynie jedną trzecią treści książki. Drugi sezon skoncentruje się na wydarzeniach w miasteczku Lakeside, zaś śmierć pana Wednesdaya pokazana zostanie w finale drugiego lub trzeciego sezonu.

Poniżej prezentujemy pierwszy zwiastun serialu na podstawie „Amerykańskich bogów”:

Neil Gaiman na planie serialu „Amerykańscy bogowie”:

zwiastun-amerykanskich-bogow-3

[am]
fot. Starz
źródło: Deadline, Observer

Tematy: , , ,

Kategoria: film