banner ad

Potrójny portret Jakuba Żulczyka w Amsterdamie. Zobaczcie graffiti wykonane przez polską artystkę

6 września 2021

Na jednej z ulic w Amsterdamie pojawiło się graffiti przedstawiające Jakuba Żulczyka. Malowidło jest dziełem polskiej artystki mieszkającej w Holandii znanej pod pseudonimem Anopsy Amsterdam.

„To dziwne, krępujące i zarazem super świetne, że na ścianie w Amsterdamie jest mój portret” – napisał autor „Ślepnąc od świateł” i „Wzgórza psów” we wpisie udostępnionym na Instagramie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Anopsy Amsterdam (@anopsy_amsterdam)

Graffiti przedstawia portret Żulczyka w trzech stadiach powstawania. Na pierwszym obrazie widzimy jedynie owal twarzy pisarza, na drugim pojawiają się już pierwsze rysy, by uzyskać finalny kształt na trzecim.

Artystka informuje, że to jej druga praca przedstawiająca Jakuba Żulczyka. Wcześniej wykonała już portret akrylowy pisarza.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Anopsy Amsterdam (@anopsy_amsterdam)

Anopsy Amsterdam związana jest z kulturą hip-hopową i na wielu jej pracach uwiecznieni zostali raperzy. Nie ogranicza się jednak wyłącznie do tego środowiska. Stworzyła już również graffiti z podobizną Doroty Masłowskiej, a na jednym z płócien namalowała Witkacego.

Opublikowany przez Anopsy Amsterdam Niedziela, 28 czerwca 2020

 
Trudno powiedzieć, jak długo praca przedstawiająca Żulczyka przetrwa na ulicy. Jeśli się pośpieszycie, możecie ją obejrzeć przy Ms. van Riemsdijkweg w Amsterdamie (kliknij tutaj, by zobaczyć dokładną lokalizację).

Witkacy

Opublikowany przez Anopsy Amsterdam Niedziela, 3 stycznia 2021

 
[am]
fot. Anopsy Amsterdam

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy