Nowa powieść Michaela Chabona jesienią 2012

5 grudnia 2011

Amerykańskie wydawnictwo Harper Perennial potwierdziło, że na jesień przyszłego roku planuje wydanie nowej powieści Michaela Chabona „Telegraph Avenue”. Będzie to pierwsza powieść pisarza od czterech lat.

Zdobywca nagrody Pulitzera, autor znany polskim czytelnikom z „Cudownych chłopców” oraz „Związku żydowskich policjantów” powiedział, że jego nowa powieść dzieje się między miastami, w których obecnie mieszka – Oakland i Berkeley. Jak sam przyznał enigmatycznie, chociaż miasta te różnią się od siebie, to jednak bliskie sąsiedztwo powoduje, że granica przebiegająca między nimi jest dość umowna.

Chabon znany jest z tego, że pisze powieść raz na kilka lat, dlatego pojawienie się każdej z nich jest sporym wydarzeniem. Wydaje się, że nad pomysłem „Telegraph Avenue” pisarz pracował już od 2000 roku, gdyż w jednym z wywiadów mówił wtedy o scenariuszu pilotażowego odcinka serialu dla stacji TNT, który miał nazywać się właśnie „Telegraph Avenue”. Chabon określił scenariusz jako „rodzinny komediodramat”, opowiadający „historię dwóch rodzin, białej i czarnej, mieszkających w Oakland i Berkley”. Planowana na przyszły rok powieść jest prawdopodobnie rozwinięciem tego pomysłu.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wspomniany powyżej scenariusz do serialu to nie jedyna kolaboracja Chabona z przemysłem filmowym. w marcu przyszłego roku na ekranach kin na całym świecie będziemy mogli podziwiać efekty współpracy pisarza z Hollywood w filmie „John Carter”.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy