banner ad

Grudniowe premiery wydawnictwa Egmont

5 grudnia 2011

Wydawnictwo Egmont przygotowało na grudzień kilka gorących tytułów dla miłośników komiksów. W pierwszych dniach miesiąca ukazały się: ostatni album z niepublikowanymi w formie albumowej komiksami Janusza Christy „Kajtek i Koko – Opowieści Koka”, nowa „Liga Niezwykłych Dżentelmenów” Alana Moore’a oraz dwa kolejne wznowienia Asteriksów.

Alan Moore, Kevin O?Neil „Liga Niezwykłych Dżentelmenów ? Stulecie: 1969”
Doskonały album Alana Moore?a ? jednego z najwybitniejszych scenarzystów komiksowych na świecie. Allan Quatermain, Mina Harker i Orlando przybywają do Londynu, by udaremnić plan stworzenia Księżycowego Dziecka, za którym stoi ? jak podejrzewają ? Oliver Haddo. W drugim tomie Stulecia przenosimy się w Erę Wodnika, czasy dzieci kwiatów i Nowej Fali w literaturze science fiction. Scenariusz i plansze komiksu wielokrotnie przywołują dzieła literackie, filmowe oraz barwne postacie z epoki. Gościnnie pojawiają się tu bohaterowie powieści Michaela Moorcocka, brytyjskich seriali telewizyjnych oraz kultowych filmów z lat 70. XX wieku, m.in. „Dopaść Cartera” z 1971 r. z Michaelem Caine?em oraz „Przedstawienie” z 1970 r. z Mickiem Jaggerem w roli głównej. Nie można również pominąć kolejnego, uwspółcześnionego fragmentu „Opery za trzy grosze” oraz… (więcej o komiksie + przykładowe plansze)

Janusz Christa „Kajtek i Koko – Opowieści Koka”
„Kajtek i Koko: Opowieści Koka” to ósmy tom komiksów Janusza Christy ukazujący się w kolekcji Klasyka Polskiego Komiksu.
Artysta, nim powołał do życia niezapomniane postaci Kajka i Kokosza, przez wiele lat publikował w różnych czasopismach serie o innych bohaterach. Wśród nich znaczące miejsce zajmowali uwielbiający przygody marynarze Kajtek i Koko. Niniejszy tom przedstawia trzy opowieści, w tym dwie, w których śledzimy samotne perypetie Koka. Komiksy pierwotnie ukazywały się w odcinkach na łamach Wieczoru Wybrzeża w latach 1962-1966. W „Arktycznej wyprawie” Koko snuje swoje wspomnienia z szaleńczej wędrówki po mroźnej Północy. Przemytniczy szlak opowiada o zmaganiach samochwały Koka z morskimi przemytnikami. Na wakacjach to zbiór epizodów o urokach letniego wypoczynku nad wodą, podróżach koleją i biwakowaniu.
(więcej o komiksie + przykładowe plansze)

René Goscinny, Albert Uderzo „Asteriks tom 12: Asteriks na igrzyskach olimpijskich”
Komiks wydany we Francji w 1968 roku z okazji zimowej olimpiady w Grenoble. Do rzymskiego obozu Akwarium nadchodzi wiadomość, że Klaudiusz Twardzielus, mistrz sportu, został wybrany, by reprezentować Rzym na Igrzyskach Olimpijskich. Nieustraszeni Galowie także chcą wziąć udział w zawodach, ale w Igrzyskach wolno uczestniczyć tylko rdzennym Grekom i wolnym obywatelom helleńskim. Dlatego sprytni Galowie mianują się na ten czas Rzymianami i typują do startu Asteriksa i Obeliksa. Okazuje się jednak, że zawodnicy nie mogą stosować żadnych środków dopingujących, a za taki należy uznać magiczny wywar. Mimo to postanawiają się nie poddawać i decydują, że wystartuje sam Asteriks. Niestety… (więcej o komiksie + przykładowe plansze)

René Goscinny, Albert Uderzo „Asteriks tom 13: Asteriks i kociołek”
Do jedynej galijskiej wioski, która nie płaci podatków Rzymianom, przybywa wódz Amoralfiks, by ukryć pieniądze przed rzymskimi poborcami. Wódz Asparanoiks postanawia pomóc rodakowi i przechować kociołek pełen sestercji. Zleca to zadanie Asteriksowi. Dzielny wojownik czuwa całą noc, by nad ranem przekonać się, że pieniądze zniknęły! Asparanoiks uważa, że cała wioska straciła honor i skazuje Asteriksa na wygnanie. Wraz z nim osadę opuszczają wierni przyjaciele ? Obeliks i Idefiks. Asteriks i Obeliks nie mogą pogodzić się z perspektywą życia w niesławie, postanawiają więc jak najszybciej zarobić pieniądze i zwrócić je Amoralfiksowi. Chwytają się wszystkich sposobów: szukają gotówki w obozie rzymskim Delirium, napadają na piratów, handlują dzikami, walczą na arenie z gladiatorami, próbują swych sił w teatrze, grają na wyścigach. Gdy w żaden sposób nie udaje im się? (więcej o komiksie + przykładowe plansze)

Tematy: , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi