banner ad

Ćwierć wieku Nordconu

5 grudnia 2011

7 grudnia zacznie się Nordcon, czyli Konwent Polskich Klubów Fantastyki. Jest to największa tego typu impreza w naszym kraju. W tym roku obchodzi ona 25-lecie istnienia.

Konwent odbędzie się w Jastrzębiej Górze i potrwa cztery dni. Na liście tegorocznych gości znaleźli się Maja Lidia Kossakowska-Grzędowicz, Rafał Kosik, Marcin Przybyłek, Robert J. Szmidt, Krzysztof Chalik i Robert Letkiewicz.

Konwent Polskich Klubów Fantastyki Nordcon jest imprezą cykliczną, od lat związaną z Jastrzębią Górą. Rokrocznie ma inny temat przewodni (tym razem będzie to: ?Jubileusz 25-lecia habitatu Babilon 25?). Koordynacją przygotowań zajmuje się Gdański Klub Fantastyki. Poza spotkaniami z twórcami program imprezy wypełniają happeningi, prelekcje i konkursy związane z daną tematyką. Jedną z długoletniej tradycji konwentu jest Konkurs Strojów, bowiem uczestnicy zobowiązani się do przebrania się w kostium odpowiadający tematyce konwentu.

Na konwencie pojawia się parę stałych elementów, m.in.: własna waluta wymienialna na książki i inne artykuły codziennego użytku, Piżam Party, Festiwal Filmów Unikalnych czy imprezy klubowe.

Niestety Nordcon jest imprezą zamkniętą. Można się na niego dostać, posiadając rekomendację osoby związanej z polskimi klubami fantastyki.

Więcej informacji znaleźć można na stronie konwentu: http://www.nordcon.gkf.org.pl/

Tematy: , ,

Kategoria: wydarzenia