banner ad

Neil Gaiman zapowiedział prequel Sandmana

15 lipca 2012


Neil Gaiman nie próżnuje. Ledwo podpisał kontrakt na publikację pięciu książek dla dzieci, a już następnego dnia ogłosił, że napisze prequel Sandmana!

W filmie skierowanym do uczestników konwentu Comic-Con w San Diego Gaiman powiedział, że w listopadzie 2013 roku minie 25 lat od publikacji pierwszego zeszytu „Sandmana” i jest to doskonała okazja do opowiedzenia o tym, co się działo z Władcą Snów przed wydarzeniami opisanymi na początku serii (czyli zanim został uwięziony przez okultystów na ziemi).

„Kiedy skończyłem pisać 'Sandmana’, była jedna opowieść jeszcze nieopowiedziana ? historia o tym, co stało się Morfeuszowi, że dał się tak łatwo schwytać w pierwszym zeszycie Sandmana, i dlaczego wrócił z daleka, wyczerpany ponad wszelkie wyobrażenie, i ubrany jak na wojnę” ? wyznał Gaiman.

Za rysunki w komiksie odpowiadać będzie J. H. Williams III, znany m.in. ze swojej współpracy z Alanem Moorem przy serii „Promethea”. Prequel Sandmana nie posiada jeszcze tytułu, ale Gaiman już z ekscytacją wypowiada się o możliwości opowiedzenia historii, którą od dawna uważał za nieukończoną.

„Sandman” to jedna z nielicznych serii komiksowych, która znalazła się na liście bestsellerów The New York Timesa. Sam Norman Mailer określił ją jako „komiks dla intelektualistów”. Sukces serii stał się również głównym powodem założenia imprintu Vertigo, bodaj najbardziej charakterystycznego szyldu, pod którym wydaje się komiksy przeznaczone dla dojrzałych odbiorców. W Polsce „Sandman” ukazuje się nakładem wydawnictwa Egmont.

Oto pierwsza promocyjna ilustracja stworzona przez J. H. Williamsa III z okazji rozpoczęcia prac nad prequelem:

Poniżej możecie obejrzeć materiał video z informacją od Gaimana dla uczestników Comic-Con w San Diego:

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy