banner ad

BBC zrealizowało facebookową grę na podstawie twórczości Jane Austen

16 lipca 2012


BBC Worldwide przy współpracy z Legacy Interactive zrealizowało facebookową grę „Rogues & Romance” opartą na twórczości Jane Austen.

Akcja rozgrywa się w świecie znanym z sześciu powieści pisarki. Najbardziej popularna para bohaterów to oczywiście Elizabeth Bennet i pan Darcy, którzy w grze uciekli z kart „Dumy i uprzedzenia”. Zadaniem graczy będzie przekonać ich do powrotu do książki, znajdując przedmioty ukryte w scenach zaczerpniętych z powieści i zdobywając punkty w różnych wyzwaniach.

Szefowa Legacy, Ariella Lehrer, jest członkiem Towarzystwa Jane Austen w Północnej Ameryce i regularnie uczęszczała na spotkania w celu omówienia wszelkich szczegółów związanych z okresem, w jakim rozgrywały się powieści.

„Jane Austen?s Rogues & Romance” to pierwsza gra społecznościowa on-line oparta na twórczości klasycznej angielskiej autorki. Jest ona darmowa, ale ? podobnie jak wiele innych facebookowych gier ? zachęca do zakupu dodatkowych przedmiotów, za które trzeba płacić prawdziwymi pieniędzmi.

Kliknij tutaj, żeby przejść do aplikacji z grą (musisz być zalogowany na Facebooka).

Poniżej możecie zobaczyć klip video promujący grę:

http://www.youtube.com/watch?v=nsdFczF6ABM

Tematy: , , , , ,

Kategoria: gry