banner ad

Neil Gaiman wyda pięć nowych książek dla dzieci

13 lipca 2012


Neil Gaiman podpisał umowę na pięć nowych tytułów dla dzieci (trzy powieści i dwie książki obrazkowe) z amerykańskim wydawnictwem HarperCollins.

Jak zapowiedziano, bohaterką obu książek z obrazkami będzie mała panda o imieniu Chu, która znana jest ze strasznego kichania. Pierwsza, zatytułowana „Chu’s Day” (z ang. „Dzień Chu”), ukaże się w styczniu 2013 roku i będzie zawierać rysunki znakomitego ilustratora Adama Rexa.

„’Dzień Chu’ jest pierwszą książką, jaką kiedykolwiek napisałem dla bardzo malutkich dzieci. Takich, które nie potrafią czytać. Takich, które dopiero zaczęły chodzić. Mam nadzieję, że ją polubią, a przynajmniej – pokochają niesamowite ilustracje Adama Rexa” ? wyznał na swoim blogu Gaiman.

Kolejne trzy tytuły będą powieściami dla nieco starszych dzieci (w wieku 8-12 lat). Jedną z nich będzie „Fortunately, the Milk” (z ang. „Na szczęście mleko”) z ilustracjami Skottiego Younga, którą wydawnictwo HarperCollins określiło jako „odę do przyjemności i wspaniałości opowiadania historii”. Gaiman napisze również sequel „Odda i Lodowych Olbrzymów”, inspirowanej mitologią nordycką opowieści o podróży młodego chłopca, który wyruszył wraz z napotkanymi w lesie zwierzętami, aby ocalić Asgard, miasto bogów.

Poniżej możecie zobaczyć jedną z ilustracji Adama Rexa, jaka ozdobi pierwszą z zapowiadanych książek ? „Dzień Chu”:

Fot. Gaimana: journal.neilgaiman.com

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy