Michał Witkowski opowiada o „Drwalu”

16 listopada 2011


Wydawnictwo Świat Książki opublikowało materiał filmowy, w którym Michał Witkowski opowiada o swojej najnowszej książce, kryminale „Drwal”.

„To była jedna z tych powieści, do których najpierw się przygotowywałem, nie wiedząc o tym, że się przygotowuję. I takie są chyba najlepsze. W moim życiu zawsze pozostawało do opowiedzenia o tym, jak jeździłem do Roberta. Przez wiele lat należało o tym opowiedzieć, ale nigdy nie było mi to dane. Postanowiłem to zostawić jako punkt wyjścia do prozy, czyli opowiem wam, jak jeździłem do Roberta, a dalej będę już zmyślał” – mówi Witkowski.

„To jest bardzo moja książka. Często nie czułam się w swoich książkach sobą, ale akurat tutaj – to właśnie tak wygląda Witkowski w Międzyzdrojach, który się ogląda za lujami i podsłuchuje baby. Właśnie tak ogląda świat” – dodaje Michaśka.

Wszystkich zainteresowanych tym, co Michał Witkowski ma do powiedzenia na temat swojej najnowszej książki, zapraszamy do obejrzenia krótkich materiałów nagranych z okazji premiery „Drwala”.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy