banner ad

De Niro ekscentrycznym pisarzem w „Being Flynn”

16 listopada 2011


Pojawił się zwiastun filmu „Being Flynn”, będącego adaptacją biograficznej książki Nicka Flynna. W jednej z głównych ról zobaczymy Roberta De Niro.

Wspomnieniowa książka, na której oparty został scenariusz, nosi tytuł „Another Bullshit Night in Suck City”. Autor opowiada w niej o swoim ojcu, Jonathanie Flynnie – ekscentrycznym i błyskotliwym człowieku, imającym się wielu prac, pisarzu, alkoholiku, recydywiście, bezdomnym. Matka odeszła od ojca, gdy Nick miał sześć miesięcy. Przez lata Jonathan Flynn był nieobecny w życiu chłopca, był imieniem bez ciała. W 1982 matka Nicka popełniła samobójstwo. 22-letni chłopak imał się różnych prac. Kilka lat później udało mu się zdobyć zajęcie w schronisku dla bezdomnych. Tam w 1987 spotkał swojego ojca. Przez następnych 15 lat Nick próbował zrekonstruować stracone lata poprzez rozmowy z ojcem, jego znajomymi, listy i fragmenty jego rękopisów. Tytuł książki nawiązuje do powiedzonka, jakim ojciec Nicka określał nocne poszukiwania noclegu w Bostonie.

„Another Bullshit Night in Suck City” zdobyła w 2004 roku nagrodę Pen Clubu, była również nominowana do Prix Femina. Do tej pory przetłumaczono ją na kilkanaście języków.

Obok Roberta De Niro w filmie wystąpią m.in. Julianne Moore, Paul Dano, Dale Dickey oraz znana z serialu „Sześć stóp pod ziemią” Lili Taylor. Reżyserem obrazu jest twórca filmowej adaptacji powieści Nicka Hornby’ego „Był sobie chłopiec” – Paul Weitz. Premiera „Being Flynn” zapowiedziana została na wiosnę 2012 roku.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun filmu:

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: film