banner ad

Kryminał Michała Witkowskiego w listopadzie!

8 października 2011


Michał „Michaśka” Witkowski powraca! Nowa powieść (kryminalna!) zatytułowana „Drwal” ukaże się w listopadzie nakładem wydawnictwa Świat Książki.

Michał, trzydziestosześcioletni literat bardzo przypominający autora wyrusza na nieco niekonwencjonalne wakacje. Późną jesienią wyjeżdża nad lodowate polskie morze, by na zaproszenie mało znanego sobie mężczyzny zamieszkać w zagubionym w lasach domku. Gospodarz otacza się aurą tajemnicy. Zaciekawiony pisarz rozpoczyna amatorskie śledztwo. Wpada na trop zaginięcia przed laty lokalnej piękności. Wszystkie ślady prowadzą do starego rządowego ośrodka wypoczynkowego, który rozkwitał w czasach Peereleu. Bohater nie spodziewa się, że leśniczówka kryje równie mroczną tajemnicę, a jego śledztwo i zarazem próba pisania kryminału rozpęta groźne namiętności.

Wraz z wydaniem papierowym Świat Książki planuje wypuścić również audiobooka czytanego przez samego Witkowskiego. Wszyscy, którzy mają w pamięci jak brawurowo autor poradził sobie z „Margot”, mogą być pewni, że w przypadku „Drwala” czeka nas równie wyśmienite cudo.

Premiera zapowiedziana jest na 1 listopada 2011.

Witkowski na swoim facebooku wymienia ważne „elementy” związane z książką: szalik Pogoni, WAD magazine – ulubione pismo jednego z bohaterów, wstrętna i beznadziejna dzielnica w Hamburgu: Billstedt, prochy, duchy oraz ektoplazma. „Kolejnym ważnym elementem związanym z ?Drwalem? – dodaje – jest piosenka ?One way ticket?, powracający leitmotiv?.

Jeżeli więc chcemy nastroić się odpowiednio przed lekturą, wysłuchajmy w skupieniu nagrania:

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi