banner ad

Martin Amis: kobiety lepiej piszą o seksie

11 czerwca 2012


Posiadający reputację mizogina pisarz Martin Amis wyznał, że kobiety są lepszymi pisarzami. Przynajmniej, jeśli chodzi o opisywanie seksu.

Podczas odbywającego się w Wielkiej Brytanii Hay Festiwal pisarz stwierdził, że kobiety potrafią w bardziej rzeczywisty sposób oddać na papierze łóżkowe igraszki, podczas gdy mężczyźni dają się ponieść własnej wyobraźni literackiej.

„Kwestia potencji jest kłopotliwa dla mężczyzn” ? wyjaśnił pisarz. „To wielka ukryta słabość u mężczyzn, że potencja może zawieść, a nie jest to coś, co trapi kobiety. One mają wiele innych powodów do zmartwień, ale nie to. Więc kiedy mężczyzna opisuje scenę seksu, to czuje się wszechmocny i zapomniał o tych wszystkich niepowodzeniach (?). Ale kobiety tak nie robią, dlatego piszą o tym lepiej.”

Zdaniem Amisa ma to również związek z faktem, że kobiety są bardziej szczere w wyrażaniu emocji. „Istnieje różnica między prawdziwą szczerością, a literacką szczerością(?). Twórczość kobiet charakteryzuje większa szczerość.”

62-letni Amis, który obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych, pojawił się na brytyjskim festiwalu w ramach promocji swojej najnowszej powieści ?Lionel Asbo: State of England?. Jest to satyra o przestępcy wygrywającym w krajowej loterii 140 milionów funtów.

Tematy: , ,

Kategoria: newsy