Mark Millar sprzedał swoje komiksowe imperium Netfliksowi

25 sierpnia 2017


Millarworld, potężne wydawnictwo komiksowe, które założył Mark Millar, twórca takich opowieści jak „Kick-Ass”, „Kingsman” oraz „Old Man Logan”, stało się własnością Netfliksa.

Netflix i Millar planują zekranizować uznane przez fanów i krytyków dzieła z katalogu wydawnictwa Millarworld. Wspólnie stworzą nowe filmy, seriale i programy dla dzieci, które będą dostępne na całym świecie w ofercie serwisu. Ponadto wydawnictwo Millarworld nadal będzie wydawać nowe opowieści pod logo Netflix.

Pierwsze w historii firmy Netflix przejęcie jest kolejnym krokiem na drodze do realizacji planu, który zakłada bezpośrednią współpracę z cenionymi twórcami oraz nabywanie własności intelektualnej i praw do ponadczasowych opowieści o ciekawych postaciach i fikcyjnych światach. Strony nie ujawniają warunków transakcji.

„W ostatnich latach Mark stworzył wiele wybitnych opowieści i postaci, a także nadał nowy blask wielu historiom, w tym 'Avengers’ Marvela oraz 'Kick-Ass’, 'Kingsman’, 'Wanted’ i 'Reborn’ wydawnictwa Millarworld. Mark jest współczesnym Stanem Lee” ? podkreśla Ted Sarandos, dyrektor ds. treści w firmie Netflix. „Nie możemy się już doczekać dnia, kiedy będziemy mogli wykorzystać ogromny potencjał twórczy wydawnictwa Millarworld i rozpocząć nowy rozdział w tworzeniu opowieści światowego formatu”.

„To dopiero trzeci przypadek w historii, by potężne wydawnictwo komiksowe zostało zakupione przez takiego gracza. Jestem ogromnym fanem tego, co robi firma Netflix, i niezmiernie się cieszę z ogłoszonych przez nią planów. Netflix to przyszłość. Millarworld nie mogło dostać lepszej szansy” ? podkreśla Millar.

Millar, prowadzący wydawnictwo Millarworld wraz z żoną, Lucy, jest jedną z najbardziej utalentowanych postaci w świecie komiksów. Podczas ośmioletniej pracy w wydawnictwie Marvel stworzył komiksy i opowieści, na podstawie których powstały pierwszy film z serii Avengers, „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” oraz „Logan: Wolverine”. W sumie wszystkie te filmy zarobiły na całym świecie ponad 3 miliardy dolarów. Od początku działalności pracowni Millara i jego zespołu światło dzienne ujrzało osiemnaście nowych światów pełnych unikalnych postaci. Z tego na podstawie trzech („Wanted”, „Kick-Ass” i „Kingsman”) nakręcono produkcje kinowe, które zarobiły na całym świecie prawie miliard dolarów.

„Mark stworzył nowy rodzaj komiksowego uniwersum z wyrazistymi postaciami, z którymi mogą identyfikować się czytelnicy z całego świata” ? dodaje Sarandos. „Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie prac przy nowych Netflix Originals stworzonych na postawie istniejących tytułów, a także nowych opowieści o superbohaterach i antybohaterach oraz historii z gatunku fantasy, science fiction i horroru, które wyjdą spod pióra Marka i jego zespołu”.

fot. Kenny Smith/Scottish Government

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy