banner ad

Lauren Weisberger podpisała umowę na sequel powieści „Diabeł ubiera się u Prady”

1 czerwca 2012

Powieściopisarka Lauren Weisberger podpisała umowę na sequel swojej najlepiej sprzedającej się powieści „Diabeł ubiera się u Prady”. „Revenge Wears Prada: The Devil Returns” (z ang. „Zemsta ubiera się u Prady: Diabeł powraca”) ukaże się w kwietniu 2013 roku ? 10 lat po wydaniu oryginału.

W 2003 roku „Diabeł ubiera się u Prady” znalazł się na szczycie list bestsellerów i zainspirował Dawida Frankela do zrealizowania w 2006 roku kinowego hitu z Meryl Streep i Anne Hathaway w rolach głównych. Powieść ? „historia z kluczem”, oparta częściowo na doświadczeniach Weisberger wyniesionych z pracy na stanowisku asystentki redaktor naczelnej magazynu „Vouge”, Anny Wintour ? opowiada historię Andrey „Andy” Sachs, ambitnej dziennikarki zmagającej się ciągle z nowymi, niedorzecznymi żądaniami swej szefowej z działu mody, Mirandy Priestly.

„Zemsta ubiera się u Prady” zaczyna się osiem lat po burzliwym rozstaniu Andy z Mirandą. Teraz Andy razem z Emily ? swoją byłą Nemezis, która okazała się najlepszą przyjaciółką – jest redaktorką w „The Plunge”, najgorętszym magazynie zajmującym się ślubami. Podczas gdy Andy planuje swój własny ślub z Maxem, przystojnym celebrytą, nawiedza ją była szefowa ? a że światek prasy jest mały, to tylko kwestia czasu zanim dziewczyna znowu usłyszy przerażające nawoływanie Mirandy.

Od czasu „Diabeł ubiera się u Prady” Weisberger napisała trzy powieści, ale to jest jej pierwszy powrót do bezwzględnego świata magazynu „Runway”.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy