Milion Mam protestuje przeciwko gejowskim superbohaterom

1 czerwca 2012


Amerykańska organizacja zrzeszająca konserwatywnych chrześcijan pod szyldem One Million Moms (z ang. Jeden Milion Mam) rozpoczęła kampanię emailową przeciwko włączaniu gejów w poczet superbohaterów w komiksach DC Comics i Marvela.

Po doniesieniach medialnych o planowanym ślubie gejowskim dwójki X-manów oraz spekulacjach odnośnie „coming-out?u” jednego z superbohaterów DC Comics, One Milion Moms postanowiło zachęcić swoje członkinie do pisania e-maili protestacyjnych zaadresowanych do Warner Brothers (korporacja do której należy DC) i Disney?a (właściciel Marvela).

„Firmy te w znacznym stopniu oddziałują na naszą młodzież, używając superbohaterów do znieczulania i wyprania mózgów w rozumowaniu, że gejowski styl życia jest normalny i atrakcyjny” ? piszą na swojej stronie protestujące. „Jako chrześcijanie wiemy, że homoseksualizm jest grzechem (List do Rzymian 1,26-27). Niestety, dzieci są obecnie narażone na homoseksualizm w młodym wieku. Komiksy są jednym z ostatnich miejsc, gdzie rodzice spodziewają się, że ich dziecko zetknie się z homoseksualną tematyką, która jest dla młodych zbyt skomplikowana do zrozumienia. Dzieci nie wiedzą, co oznacza heteroseksualny, homoseksualista albo 'wyjść z ukrycia’ (tzw. coming-out), ale DC Comics i Marvel używają superbohaterów do zdezorientowania ich w tym temacie, do zadawania pytań i wzrostu świadomości na temat alternatywnego wyboru sposobu życia. Firmy te zachęcają do przedwczesnej dyskusji na temat orientacji seksualnej.”

One Million Moms nie aprobuje posunięć obydwu wydawnictw. „Dzieci pragną być jak superbohaterowie. Dzieci naśladują zachowania superbohaterów, a nawet ubierają się w stroje przypominające te oryginalne jak to tylko możliwe. Czy można sobie wyobrazić małych chłopców mówiących: 'Chcę mieć chłopaka lub męża jak X-Meni?'”

Organizacja przygotowała przykładowy e-mail dla swoich członkiń, kończący się ostrzeżeniem: „Proszę zrobić dobry uczynek i zmienić swoją decyzję o prezentowaniu materiałów o orientacjach seksualnych młodym czytelnikom. Moja decyzja o wspieraniu korporacji i należącego do niej wydawnictwa jest od tego uzależniona.”

To nie pierwszy tego rodzaju protest zorganizowany przez One Milion Moms. Na początku tego roku podobne pismo wystosowano do wydawców Archie Comics (popularna seria komiksowa w Stanach), w której jeden z bohaterów również miał gejowski ślub. Wtedy autorzy komiksu pozostali niewzruszeni. „Drogie Milion Mam, dziękuję za bojkot. To zwiększyło sprzedaż, gdyż ludzie kupowali dodatkowe kopie, aby zrobić wam na złość. Proszę zbojkotujcie mój komiks też” ? pisał na swoim profilu na Twitterze scenarzysta Spider-Mana, Dan Slott.

Redaktor naczelny Marvel Comics, Axel Alonso, powiedział w oświadczeniu dla Newsarama: „Od ponad 70 lat komiksy Marvela odzwierciedlają świat za oknem i 'Astonishing X-Men #50′ podtrzymuje tę tradycję(?) Mamy zaplanowane wydanie tego komiksu już od ponad roku, ale niedawna dyskusja na temat małżeństw homoseksualnych, pobudzona komentarzami Prezydenta Obamy, uczyniła opublikowanie 'Astonishing X-Men #50′ jeszcze bardziej na czasie. Pełen pasji dyskurs między naszymi fanami, będącymi po obu stronach w tej sprawie, pokazuje, że Mamy uderzyły w gusta milionów naszych fanów na całym świecie.”

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy