banner ad

Internetowa transmisja spektaklu „Kajko i Kokosz” na Dzień Dziecka

31 maja 2012


Z okazji Dnia Dziecka olsztyński Teatr Jaracza przygotował specjalną niespodziankę: miłośnicy „Kajka i Kokosza” z całego kraju będą mogli obejrzeć jutro transmisję spektaklu na podstawie słynnego komiksu Janusza Christy online!

Grana od niemal półtora roku sztuka w reżyserii Marty Ogrodzińskiej oparta została na albumie „Kajko i Kokosz. Festiwal czarownic”. W starosłowiańskim grodzie rozpoczyna się walka o władzę, w której jedna strona stosuje podstęp, a druga czary. Żeby nie było zbyt poważnie – głównymi bohaterami całego zamieszania są Flip i Flap polskiego komiksu, czyli Kajko i Kokosz, którzy po raz pierwszy w swej wieloletniej komiksowej karierze trafili na deski teatru.

Kiedy Janusz Christa tworzył pierwsze tomy ich przygód, w bibliotekach trzeba było zapisywać się do lektury w kolejkach. Dziś wznowiony komiks święci triumfy w księgarniach i, jak twierdzi wydawca, „kolejne pokolenia czytelników zachwycają się przygodami dwóch dzielnych słowiańskich wojów”.

Kajko i Kokosz bronią swojego rodzinnego grodu, wyciągają kasztelana Mirmiła z tarapatów, tylko po to, żeby razem wpaść w jeszcze większe i toczą kolejne potyczki ze Zbójcerzami i krwawym Hegemonem. Dzięki olsztyńskiemu teatrowi spektakl o przygodach dzielnych wojów z Mirmiłowa po raz pierwszy zagościł na deskach teatru, teraz po raz pierwszy będzie również gościł na ekranach monitorów.

Transmisja online rozpocznie się jutro, tj. 1 czerwca o godzinie 10.00 na poniższej stronie teatru:
http://www.teatr.olsztyn.pl/?action=news&id=503

„Krwawy Hegemon niech co nam z tej okazji? Niech żyje!!!”

Zdjęcie ze spektaklu: Teatr im. Stefana Jaracza

Tematy: , , , , ,

Kategoria: teatr