Kawiarnie Costa Coffee stawiają na książki. Sieć nawiązała współpracę z wydawnictwem Prószyński i S-ka

20 lutego 2016

costa-coffee-kroczac-w-ciemnosci
Aromatyczna kawa smakuje najlepiej w duecie z ulubioną książką. Wiedzą o tym w Costa Coffee, dlatego kawiarniana biblioteka będzie się sukcesywnie powiększać o książki brytyjskich autorów ? to efekt współpracy sieci z wydawnictwem Prószyński i S-ka.

„Czyż może być na ziemi coś wspanialszego niż kanapa, książka i filiżanka kawy?” – pytał przed laty Anthony Trollope. Jego słowa wzięła sobie do serca sieć Costa Coffee i począwszy od tego weekendu w wybranych kawiarniach oferuje klientom do poczytania fragmenty książek. Nic straconego, gdy nagle będzie trzeba przerwać lekturę ? wystarczy ponownie odwiedzić Costa Coffee albo skorzystać z vouchera rabatowego dodawanego do kawy, dzięki któremu można zakupić daną pozycję z 40-procentowym rabatem.

Taki sposób zachęcania do lektury to efekt nawiązanej współpracy z wydawnictwem Prószyński i S-ka. Pierwszym tytułem dostępnym w kawiarniach jest premierowa książka znanej i lubianej autorki Leonie Swann, która na swoim koncie ma już takie bestsellery jak „Sprawiedliwość owiec” i „Triumf owiec”. Fabuła najnowszej powieści ? „Krocząc w ciemności” ? rozgrywa się na ulicach zamglonego Londynu. Fascynująca przygoda tresera pcheł Juliusa Birdwella odkryje przed czytelnikami niezwykły, postmodernistyczny świat. Londyńska, tętniąca życiem metropolia to także miejsce, w którym ponad 40 lat temu zaczęła się historia Costa Coffee. To tu, przy Old Paradise Street bracia Bruno i Sergio Costa założyli palarnię kawy, w której do dziś powstaje legendarna mieszanka Mocha Italia, wykorzystywana w kawiarniach tej sieci.

Już od dzisiaj klienci wybranych kawiarni Costa Coffee mogą czytać fragmenty powieści „Krocząc w ciemności” lub kupić własny egzemplarz książki z rabatem. W następnych miesiącach do książkowej kolekcji Costa Coffee i wydawnictwa Prószyński i S-ka dołączą kolejne propozycje, m.in. twórczość Terry?ego Pratchetta.

O nowej powieści Leonie Swann będziecie wkrótce mogli przeczytać więcej na naszej stronie, gdyż książka ukazała się pod patronatem Booklips.pl.

fot. Costa Coffee

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy