John Grisham pisze o baseballu

23 stycznia 2012

Twórca thrillerów prawniczych, John Grisham, poinformował na swojej stronie internetowej, że na kartach najnowszej powieści zajmie się pierwszą ligą amerykańskiego baseballu.

Latem 1973 roku Joe Castle był cudownym dzieckiem baseballu, najlepszym nowicjuszem jakiego ktokolwiek widział. Ten dzieciak z Calico Rock w Arkansas olśnił fanów Cub, posyłając piłkę za piłką poza plac gry (tzw. home run – przyp. red.), bijąc tym samym wszelkie rekordy debiutantów. Calico Joe szybko stał się idolem każdego fana baseballu w USA. Jednym z jego wielbicieli został również Paul Tracey, młody syn ostro imprezującego i mocno rzucającego miotacza Metzów. W dniu, w którym Warren Tracy stanął wreszcie twarzą w twarz z Calico Joe?m, Paul był na trybunach, dopingując zarówno ulubionego idola jak i swojego ojca. I wtedy Warren rzucił szybką piłkę, która odmieni życie całej trójki. Na zawsze.

Tak w skrócie przedstawia się fabuła książki, która będzie nosiła tytuł ?Calico Joe?. Powieść ukaże się w Stanach 10 kwietnia 2012, na tydzień przed rozpoczęciem się nowego sezonu ligi amerykańskiego baseballu.

To nie pierwszy raz, kiedy autor ?Firmy? zajmuje się tą dziedziną sportu. Swoją pasją do baseballu pisarz dzielił się już m.in. w powieści ?Malowany dom?. Grisham był również scenarzystą i producentem filmu familijnego pt. ?Mickey?, który opowiadał o dwunastolatku, który ? mieszkając z ojcem ukrywającym się przed agentami federalnymi ? został gwiazdą amerykańskiego baseballu.

W jednym z wywiadów pisarz stwierdził, że jego marzeniem było, aby ?grać w profesjonalny baseball jak każde dziecko, od dnia, kiedy miałem sześć lat do czasu aż nie ukończyłem dwudziestki. (?) Minęło dużo czasu, zanim uświadomiłem sobie, że nie mam talentu do gry, co zawsze jest trudne do zaakceptowania.?

Z czasem Grisham odnalazł w sobie inny talent, do pisania, dzięki czemu już niebawem będziemy mogli zapoznać się z jego następną książką.

Polska data premiery ?Calico Joe? nie jest jeszcze znana.

Na zdjęciu załączonym do newsa John Grisham podczas treningu małej ligi baseballu.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy