Jeffrey Zaslow zginął w wypadku samochodowym

11 lutego 2012


Współautor bestselleru ?Ostatni wykład?, Jeffrey Zaslow, zginął w piątek, gdy stracił panowanie nad samochodem na zaśnieżonej drodze po promocji swojej najnowszej książki w północnym Michigan. Miał 53 lata.

Zaslow zasłynął nie tylko jako współautor „Ostatniego wykładu” profesora Randy?ego Pauscha, ale również twórca własnych książek, jak chociażby wydanej w Polsce ?Dziewczyny z Ames?. Był również felietonistą The Wall Street Journal i byłym współpracownikiem Chicago Sun-Times. Obecnie pracował nad wspomnieniami słynnego pilota kapitana Chesley?a „Sully” Sullenbergera, który w 2009 roku bezpiecznie wodował samolot na rzece Hudson (to właśnie do Sully?ego porównywano później naszego kapitana Wronę).

?Jeff był cudownym pisarzem, wspaniałym współpracownikiem, kochającym mężem, ojcem i przyjacielem” ? napisał w piątek w oświadczeniu kapitan Sullenberger. „Cała nasza rodzina kochała go z całego serca i będziemy bardzo za nim tęsknić.”

Zaslow zginął w wypadku w piątek rano w Warner Township, około 160 mil na północny zachód od Lansing. Samochód zjechał na sąsiedni pas, wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę z naczepą. Pisarz zginął na miejscu od uderzenia.

Departament Szeryfa nie podał informacji o nazwisku ofiary, ale wiadomość o śmierci potwierdził agent literacki i przyjaciel Zaslowa, Gary Morris. Powiedział, że o śmierci dowiedział się w piątek wieczorem od żony pisarza.

We wrześniu 2007 roku Zaslow wziął udział w ostatnim wykładzie umierającego na raka trzustki profesora Randy?ego Pausha. Zainspirowany tym, co usłyszał, postanowił wraz z profesorem przełożył treść przemowy na język książki. Wydany w 2008 roku ?Ostatni wykład? stał się ogólnoświatowym bestsellerem, sprzedanym w samych Stanach Zjednoczonych w nakładzie ponad 5 milionów egzemplarzy, a następnie przetłumaczonym na 48 języków.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z wypadku, pochodzące z serwisu UpNorthLive.com:

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy