James Patterson napisał autobiografię. Czego dowiemy się z książki o pisarzu?

10 marca 2022

Lista twórców, z którymi James Patterson pisał wspólnie książki, jest długa i obejmuje m.in. byłego prezydenta USA Billa Clintona czy gwiazdę muzyki country Dolly Parton. Teraz popularny autor postanowił skupić się na sobie, czego owocem jest napisana samodzielnie autobiografia „’James Patterson’ by James Patterson” (co można przetłumaczyć jako „’James Patterson’ napisana przez Jamesa Pattersona”).

Książka ma opowiadać o tym, jak dzieciak z małego miasteczka, którego ojciec mieszkał w przytułku, stał się najlepiej zarabiającym pisarzem na świecie. Wspomnienia mają dać również wgląd w kulisy warsztatu Pattersona będącego prawdziwą fabryką bestsellerów. Przypomnijmy, że autor przeciętnie pisze sam jedną powieść rocznie, do pozostałych kilkunastu, które ukazują się z jego nazwiskiem na okładce, przygotowuje jedynie szczegółowe, kilkudziesięciostronicowe konspekty, a ich opracowaniem zajmują się zazwyczaj mniej znani twórcy.

W autobiografii znajdą się również informacje o tym, jak to prawie umarł w dniu swoich narodzin. Dowiemy się również o młodzieńczej niechęci do czytania, pracy w szpitalu psychiatrycznym w Massachusetts, gdzie poznał piosenkarza Jamesa Taylora i poetę Roberta Lowella, pisaniu reklam i prawdziwym zakochaniu, które przeżył w życiu tylko dwa razy.

W książce nie zabraknie również opowieści o innych sławnych osobach. Patterson widział, jak James Baldwin i Norman Mailer stanęli do walki na jednym z przyjęć. Dolly Parton zaśpiewała mu kiedyś przez telefon „Happy Birthday”, a trzech amerykańskich prezydentów zaprosiło go do gry w golfa.

Wspomnienia mają ukazać się na amerykańskim rynku 6 czerwca 2022 roku.

[am]
fot. James Patterson

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy