Jakub Ćwiek wybrał się do USA na Comic-Con 2012

6 lipca 2012


Jakub Ćwiek, pisarz kojarzony przede wszystkim z tetralogią „Kłamca”, ale także z miłością do popkultury oraz komiksu, rozpoczął podróż po USA, której celem jest San Diego Comic-Con. Na trasie towarzyszy mu Maciej „Elvis” Wanicki, będący pierwowzorem jednego z bohaterów „Kłamcy 4. Kill’em all”.

Panowie wyruszyli wspólnie z Nowego Jorku. Dodatkiem do ich trasy są unikalne przypinki, zaprojektowane przez Karolinę Burdę, autorkę webkomiksu WydawNICtwo. Podróżnicy rozdają je osobom napotykanym po drodze, więc jeśli ktoś przebywa aktualnie w USA, ma szansę którąś zdobyć.

Z okazji tej wyprawy na oficjalnej stronie autora zostało opublikowane opowiadanie Jakuba Ćwieka „Samobójca”, pochodzące z pierwszego „Kłamcy”, w tłumaczeniu na angielski. Autorką przekładu jest Patricia S?rensen.

Jednocześnie na oficjalnym blogu Kuby w odcinkach ukazuje się relacja z trasy, w języku polskim i angielskim (w przekładzie Anny „Myszy” Piotrowskiej).

Comic-Con, na który wybiera się pisarz, jest największym w Ameryce i czwartym co do wielkości na świecie konwentem, na który zjeżdżają miłośnicy komiksów, science fiction, fantasy, filmów oraz telewizji. Co roku imprezę w San Diego odwiedza ponad 120 tysięcy osób.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy