banner ad

Isabel Allende opublikuje trzy książki dla dzieci zainspirowane jej własnym psem

20 września 2023

Isabel Allende po 40 latach wraca do literatury dla dzieci. Najpopularniejsza hiszpańskojęzyczna powieściopisarka podpisała umowę z Philomel Books, imprintem Penguin Young Readers, na trzy książki obrazkowe. Pierwsza z nich ukaże się w czerwcu 2024 roku.

Główną bohaterką serii trzech książek obrazkowych dla czytelników w wieku od 4 do 8 lat będzie Perla, mały piesek o wielkiej osobowości, który posiada dwie supermoce: rozkochuje w sobie każdego i ryczy jak lew. Historie zainspirowane są psem ze schroniska, którym zaopiekowała się Allende i który wabi się właśnie Perla (po polsku: Perła).

„Kocham psy bardziej niż ludzi, ponieważ możemy się od nich wiele nauczyć. Perla jest radosna, lojalna, kocha bezwarunkowo i zawsze gotowa jest chronić swoją rodzinę” – skomentowała Allende. „Przygody Perli i Nico traktują o sile przyjaźni, pracy zespołowej i magii skrywającej się w naszym codziennym życiu” – dodała.

Ilustracje do książek wykonała meksykańska rysowniczka Sandy Rodriguez. Pierwszy tom zatytułowany „Perla, The Mighty Dog” („Perła, niezwykły pies”) trafi do sprzedaży 4 czerwca 2024 roku. Drugi, „Perla and the Pirate” („Perła i pirat”), ukaże się zimą 2025 oku, natomiast trzeci, „Perla and the Princess” („Perła i księżniczka”), zapowiedziany jest na zimę 2026 roku.

W oficjalnym opisie na stronie wydawcy czytamy, że „Perla, The Mighty Dog” to pierwsza książka dla dzieci autorstwa Allende. Nie jest to jednak zgodne z prawdą, ponieważ pisarka już w latach 70. wydała dwie książeczki dla młodych czytelników, a w dwa lata po głośnej powieści „Dom duchów” ukazała się trzecia – „La gorda de porcelana”. Do tej pory to jednak głównie z literatury dla dojrzałych czytelników znana była autorka. Ostatnią książką Allende wydaną w Polsce jest „Violeta”.

[am]
fot. mat. prasowe Agence Eliane Benisti

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy