E.L. James napisała nową powieść: erotyczny romans będący współczesną wersją Kopciuszka

25 stycznia 2019


Minęło osiem lat, od kiedy E.L. James ? ku zgrozie krytyków literackich i części czytelników ? podbiła rynek literacki swoją erotyczną powieścią „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Przez jakiś czas odcinała kupony od popularności trylogii, publikując tę samą historię, ale opowiedzianą z punktu widzenia Christiana Greya. Teraz wreszcie zapowiada nową książkę, która ukaże się już w kwietniu.

Nowa powieść autorki nosi tytuł „The Mister” (z ang. „Pan”). To współczesny romans, którego akcja rozgrywa się w Londynie, Kornwalii i na Bałkanach. W centrum wydarzeń jest relacja rodząca się między młodym i bogatym Anglikiem Maximem Trevelyanem, a piękną i tajemniczą Alessią Demachi, która od niedawna mieszka w jego kraju. Maxim prowadzi łatwe i wygodne życie. Dobry wygląd, arystokratyczne koneksje i posiadane pieniądze sprawiają, że nigdy nie musiał pracować, rzadko też sypia sam. Wszystko się zmienia, gdy dochodzi do tragedii, a Maxim dziedziczy po rodzinie tytuł szlachecki, bogactwo i majątek ziemski, a także wielką odpowiedzialność, jaka się z tym wiąże. To rola, do której nie był przygotowany i której stara się stawić czoła.

Największym jednak wyzwaniem, z jakim musi się zmierzyć, jest rodzące się uczucie do tajemniczej młodej kobiety, która niedawno przybyła do Anglii. Alessia Demachi nie posiada praktycznie nic poza niebezpieczną i kłopotliwą przeszłością. Powściągliwa, piękna i utalentowana muzycznie kobieta jest dla Anglika ponętną zagadką. Maxim nigdy nie doświadczył podobnej namiętności. Ale kim jest Alessia Demachi? Czy Maxim jest w stanie uchronić ją przed niebezpieczeństwami, które jej zagrażają? A co zrobi ona, gdy dowie się, że on również skrywa sekrety?

Manuskrypt powieści na biurku E.L. James.

„Jestem tak podekscytowana, że w końcu wydaję ten nowy pasjonujący romans” ? napisała E.L. James w oświadczeniu. „To historia Kopciuszka w XXI wieku. Maxim i Alessia zabrali mnie w fascynującą podróżą i mam nadzieję, że czytelników porwie ich ekscytująca i zmysłowa opowieść, tak jak mnie podczas pisania i że, tak jak ja, zakochają się w nich”.

W wywiadzie udzielonym „Today”, magazynowi telewizji śniadaniowej amerykańskiej stacji NBC, pisarka powiedziała, że jej nowa książka to kompletnie inna historia od „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Określiła ją jako „płomienną, erotyczną opowieść miłosną”. Światowa premiera „The Mister” zapowiedziana jest na 16 kwietnia.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy