banner ad

„Dobry omen” Neila Gaimana i Terry’ego Pratchetta doczekał się komiksowej adaptacji

5 czerwca 2023

Jak przepowiedziała Agnes Nutter, to zdecydowanie dobry czas dla „Dobrego omenu”. Popularna powieść Neila Gaimana i Terry’ego Pratchetta z 1990 roku doczekała się własnej gry karcianej, która właśnie trafia do amerykańskich sklepów, a tymczasem rysowniczka Colleen Doran zapowiada komiksową adaptację książki.

Odpowiedzialna za graficzne przedstawienie historii narodzin syna Szatana i nadejścia końca świata Colleen Doran pracowała już wcześniej przy projektach Neila Gaimana. Czytelnicy pisarza mogli podziwiać jej prace w serii komiksowej „Sandman” (nawet jedna z bohaterek serii, Tesalia, była wzorowana na jej wyglądzie). Zdobyła też nagrody Eisnera i Brama Stokera za adaptację opowiadania „Śnieg, szkło, jabłka”. Teraz po raz kolejny pokaże swój kunszt w przenoszeniu prozy Gaimana na język komiksu.

Graficzna adaptacja „Dobrego omenu” w języku angielskim będzie dostępna do kupienia na platformie Kickstarter. Data premiery nie została jeszcze podana, ale komiks ma pojawić się tego lata. O dostępności na innych rynkach, w tym polskim, na razie nic nie wiadomo, ale nie byłoby niczym zaskakującym, gdyby tytuł ukazał się również w Polsce na fali popularności serialu.

Przypomnijmy, że już 28 lipca na platformie Amazon Prime Video premierę będzie miał drugi sezon serialu „Dobry omen”. Historię rozwinięto z pomysłów, jaki Gaiman i Pratchett mieli na ewentualną kontynuację książki, a których nigdy nie zrealizowali. W obsadzie powrócą Michael Sheena i David Tennant, a także wielu innych aktorów z pierwszego sezonu – niekoniecznie w tych samych rolach. Poniżej możecie zobaczyć czołówkę zapowiadanej produkcji.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy