Cormoran Strike powraca! J. K. Rowling szykuje drugą powieść jako Robert Galbraith na czerwiec

18 lutego 2014

Rowling - nowy Cormoran
J. K. Rowling oficjalnie ogłosiła, że druga powieść z Cormoranem Strikem, weteranem wojennym i prywatnym detektywem, którego poznaliśmy na kartach „Wołania Kukułki”, zostanie opublikowana w czerwcu 2014.

Książka będzie nosiła tytuł „Silkworm” (z ang. „Jedwabnik”) i podobnie jak poprzedni kryminał autorki ukaże się pod pseudonimem Robert Galbraith. Obok głównego bohatera na kartach powieści powróci też jego młoda asystentka, Robin Ellacott. Tym razem fabuła będzie rozgrywać się w światku literackim.

Gdy pisarz Owen Quine znika bez śladu, jego żona zgłasza się do Cormorana Strike?a. Początkowo kobieta myśli, że mąż wyjechał gdzieś na kilka dni, jak to mu się już wcześniej zdarzało, toteż chce, aby detektyw odnalazł go i sprowadził do domu. W trakcie śledztwa Strike jednak odkrywa, że powody zniknięcia mogą być inne, niż żona pisarza przypuszcza. Owen Quine skończył pisać powieść, w której sportretował w jadowity sposób prawie wszystkich swoich znajomych. Gdyby powieść opublikowano, zrujnowałaby ich życie. Wiele osób mogło więc chcieć uciszyć pisarza. Kiedy okazuje się, że Quine został brutalnie zamordowany w dziwnych okolicznościach, zaczyna się wyścig z czasem, aby zrozumieć motyw kierujący bezwzględnym mordercą, zabójcą, z jakim Strike się jeszcze nie spotkał.

Wydawca zapowiada, że „Silkworm” to wciągający kryminał ze zwrotami akcji na każdym kroku. Książka ma liczyć 384 strony i trafić na półki brytyjskich księgarń 19 czerwca (premierę w Stanach zapowiedziano na 24 czerwca). Data wydania polskiego przekładu nie jest jeszcze znana. Książkę opublikuje Wydawnictwo Dolnośląskie, którego nakładem ukazał się pierwszy tom zatytułowany „Wołanie Kukułki”.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy