Bar, w którym pił Bukowski, ponownie wystawiony na sprzedaż

28 czerwca 2012


Legendarny bar, w którym regularnym gościem był Charles Bukowski, kiedy w latach 40. mieszkał w Filadelfii, został ponownie wystawiony na sprzedaż.

„Bar miał z pięćdziesiąt lat. Na sali czuło się sączący spod podłogi półwieczny smród uryny, gówien i rzygowin, którym przesiąkły położone poniżej toalety” ? pisał Bukowski o znajdującym się na rogu 17th Street i Fairmount barze w swojej powieści „Faktotum”.

Lokal stał się później inspiracją dla „The Golden Horn”, knajpy, którą odwiedzał główny bohater „Ćmy barowej”. Ostatni właściciele obiektu, Jay i Gloria Guzman, zakupili go w 2000 roku, odremontowali i nadali mu nazwę „Jay’s 17th Spot”.

Nieruchomość wystawiono na sprzedaż już w 2010 roku za cenę 1,2 miliona dolarów, ale nie znalazł się żaden chętny nabywca. Po dwóch latach bar ponownie trafił na rynek. Obecna cena to 999 tysięcy dolarów.

Chociaż współczesna klientela lokalu nie ma ponoć za bardzo pojęcia, kim był Bukowski, żaluzje, które zdarzyło się ponoć kiedyś umyć pisarzowi dawno zostały wymienione, to jednak piwo wciąż jest tanie, a właściciele liczą, że nazwisko wielkiego „Hanka” przyciągnie potencjalnych kupujących.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy