banner ad

Australijski wydawca 4. tomu „Millennium” szuka ochotniczki, która da sobie wytatuować smoka na plecach

7 lipca 2015

tatuaz-millennium-promocja
Australijski wydawca „Millennium” znalazł oryginalny sposób na promocję czwartego tomu cyklu: szuka ochotniczki, która wzorem Lisbeth Salander da sobie wytatuować na plecach smoka.

Spośród zgłoszeń, które napłyną do 12 lipca, wydawnictwo Hachette Australia wybierze jedno i sfinansuje jego autorce pokrycie pleców wizerunkiem smoka o wielkości 20 na 30 centymetrów, jaki widnieje na powyższym zdjęciu. Jednokolorowy tatuaż powstanie podczas dwóch czterogodzinnych sesji w renomowanym studiu. W zamian wyłoniona osoba będzie musiała przekazać wydawnictwu prawa do wizerunku na okres promocji książki (jakieś trzy miesiące). W tym czasie będzie m.in. zobligowana do udzielania wywiadów i brania udziału w sesjach zdjęciowych.

„Idea kampanii promującej czwarty tom ?Millennium? wzięła się ze spostrzeżenia, że Lisbeth Salander osiągnęła kultowy status wśród ludzi, którzy czytali książki” ? powiedziała Zoe Young z odpowiedzialnej za kampanię agencji Joy. „Dajemy więc szansę zagorzałym fankom uczcić jej powrót poprzez zrobienie czegoś, co idealnie pasuje do jej dzikiego, buntowniczego charakteru”.

Premiera 4. tomu „Millennium” zatytułowanego „Co nas nie zabije” zapowiedziana jest na 27 sierpnia 2015 roku. Autorem książki jest wybrany przez spadkobierców Larssona dziennikarz i pisarz David Lagercrantz.

[am]
źródło: Sydney Morning Herald, B&T

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy