banner ad

Artur Urbanowicz przechodzi z wydawnictwa Vesper do Czarnej Owcy. „Większy wydawca to zawsze większe możliwości”

14 listopada 2023

Polski twórca grozy Artur Urbanowicz zdecydował się zmienić wydawcę. Po kilku latach współpracy z oficyną Vesper pisarz dołączył do grona autorów Wydawnictwa Czarna Owca.

„Czuję, że nadszedł najwyższy czas na krok naprzód. Większy wydawca to zawsze większe możliwości – na ekranizację, na tłumaczenia, na większą liczbę czytelników, na to, by polski horror wreszcie wyszedł z dołka i mówiło się o nim nie tylko przy okazji Halloween. Zrobię wszystko, by dołożyć do tego swoją cegiełkę i pociągnąć za sobą innych autorów, którzy zasługują na szansę. Aby tak się stało, najnowsza powieść musi być dopieszczona do maksimum. I będzie. Obiecuję” – przekazał w mediach społecznościowych Artur Urbanowicz.

Wiadomością o transferze pochwalił się również nowy wydawca Urbanowicza, podkreślając, że od lat śledzi karierę pisarza i bardzo ceni jego powieści. „To dla mnie zaszczyt i równocześnie spełnienie jednego z osobistych wydawniczych marzeń” – skomentował Marek Korczak, członek zarządu Czarnej Owcy. „Więcej informacji i szczegółów przekażemy w niedalekiej przyszłości” – dodał.

Na ten moment wiadomo jedynie, że umowa została podpisana na trzy książki. Pięć dotychczas opublikowanych powieści Urbanowicza, w tym „Inkub” i niedawny „Deman”, ma pozostać w ofercie wydawnictwa Vesper i to ono będzie publikować kolejne wznowienia. „Jestem im to winien” – tłumaczy na swoim Facebooku Urbanowicz. „Chciałbym podziękować ekipie z Czerwonaka za wspólną przygodę, za danie mi szansy wypłynięcia na szersze wody, za przepiękne wydania, za wspólne targi książki, za niezapomniane wyjścia integracyjne i wiele innych. Słowem: za wszystko, co dobre” – dodał.

[am]
fot. Justyna Wasiniewska

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy