Amerykańskie linie lotnicze chwalą się, że pracuje dla nich profesor Snape

8 czerwca 2015

snape-pracuje-na-lotnisku-1
Amerykańskie linie lotnicze American Airlines dowodzą, że trzymają rękę na pulsie odnośnie tego, co dzieje się w sieci. Po serii zdjęć, jakie podróżujący samolotami wrzucili w ostatnich latach na portale społecznościowe, firma oficjalnie potwierdziła, że wśród jej pracowników znajduje się profesor Snape z serii książek i filmów o Harrym Potterze.

Wszystko zaczęło się jakieś trzy lata temu, kiedy pewien podróżny przyuważył, że jeden z pracowników American Airlines z portu lotniczego Nowy Jork-LaGuardia, agent ds. obsługi pasażerskiej David Dolci, do złudzenia przypomina profesora Snape?a, w którego wcielił się w ekranizacjach książek brytyjski aktor Alan Rickman.

Pod naporem zdjęć i memów krążących od tego czasu w Internecie firma American Airlines postanowiła skorzystać z popularności, jaką zyskał pracownik, i nakłoniła go do udziału w krótkiej sesji zdjęciowej. Na zdjęciu opublikowanym przez linie lotnicze na ich oficjalnym profilu na Facebooku David Dolci pozuje z różdżką skierowaną w stronę dziewczyny odzianej w togę Gryffindoru. „Severus Snape pomoże ci w procesie wejścia na pokład lotu Dziewięć i Trzy Czwarte z LaGuardia do Hogwartu. Wpuszczać na pokład będziemy według przydziału domów” ? głosi podpis pod zdjęciem. „Pasażerowie pierwszej klasy z Slytherinu mogą teraz wejść na pokład odrzutowca Patronus. Poinformujcie nasze stewardesy, jeśli chcielibyście przed odlotem piwa kremowego. Następnych na pokładzie witamy przedstawicieli Ravenclawu i Hufflepuffu. Ostatni i najmniej ważni wchodzą mieszkańcy Gryffindoru i mugole”.

Severus Snape to jedna z najbarwniejszych postaci opisanych w książkach o Harrym Potterze. Rowling tak poprowadziła fabułę swego cyklu, że ponury nauczyciel eliksirów i obrony przed czarną magią przeszedł w oczach młodych czytelników drogę od najbardziej znienawidzonego do jednego z najodważniejszych, tragicznych bohaterów. Jego niesłabnącej popularności dowodzi fakt, że charakterystyczne nazwisko lub łudzące podobieństwo do aktora, który wcielił się w jego rolę, regularnie wywołuje poruszenie w mediach.

snape-pracuje-na-lotnisku-2

[am]
fot. Imgur, Warner Bros, American Airlines

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy