banner ad

Dom, w którym wychowywał się Charles Bukowski, wystawiono na sprzedaż

9 czerwca 2015

dom-z-szynka-raz-1
Dom przy Longwood Avenue 2122 w Los Angeles, gdzie całą młodość spędził Charles Bukowski, został wystawiony na sprzedaż po raz pierwszy od 1996 roku. Cena wywoławcza wynosi 569 900 dolarów.

„Dom grozy, dom agonii. Dom, w którym prawie się wykończyłem. Ale nie do końca, bo jak widzicie wciąż tu jestem” ? mówił Bukowski w jednym z wywiadów o parterowym, pomalowanym na biało budynku, w którym mieszkał z rodzicami między 11 a 22 rokiem życia (i gdzie później kilkakrotnie powracał).

To w łazience tego domu dostawał razy od ojca za źle przystrzyżony trawnik. To tutaj napisał swoje pierwsze opowiadanie (w 1935 roku) i doczekał się pierwszej publikacji (w 1940). Traumatyczne przeżycia związane z mieszkaniem w tym budynku Bukowski opisał później w powieści „Z szynką raz!”.

Dom posiada trzy sypialnie, dwie łazienki, dużą kuchnię, jadalnię i garaż na dwa samochody. Zgodnie z ogłoszeniem na stronie agencji nieruchomości cena została obniżona, gdyż właściciel chce jak najszybciej sprzedać posesję.

Na załączonych zdjęciach możecie zobaczyć, jak obecnie wygląda budynek, w którym młody pisarz mieszkał wspólnie z rodzicami:

dom-z-szynka-raz-2

dom-z-szynka-raz-3

dom-z-szynka-raz-4

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy