Albatros ? rewolucja w zakładkach do książek?

29 lutego 2012


Francuz Oscar Lhermitte wymyślił proste i niezwykle przydatne zakładki do książek o nazwie Albatros. Wystarczy przykleić specjalnie wyprofilowany pasek do pierwszej oraz ostatniej strony książki i? zakładka sama zaznacza, gdzie kończymy czytać.

Albatros to zakładka nowej generacji. Nie trzeba zapamiętywać numerów stron, za każdym razem gdy przewracasz stronę, zakładka sama ustawia się na właściwym miejscu. Wystarczy umieścić Albatrosa w książce, a on sam zajmie się resztą. Jeśli na przykład czytasz powieść i nagle musisz przerwać, bo nadjeżdża twój autobus, po prostu zamknij książkę i włóż do torby. Kiedy zechcesz wrócić do czytania ? zakładka będzie znajdować się w ostatnio otwieranym miejscu. Po skończeniu lektury możesz Albatrosa odkleić lub zostawić dla następnych czytających.

Na pomysł oryginalnych zakładek Lhermitte wpadł już pięć lat temu, ale z uwagi na studia nie miał czasu na zajęcie się produkcją. Pierwsze egzemplarze wykonywał jednak ręcznie, przez co były one dość zawodne. Wprawdzie próbował sprzedawać je w londyńskich księgarniach, ale nie schodziły zbyt dobrze.

Nad profesjonalną realizacją pomysłu zaczął myśleć dopiero półtora roku temu. Udało mu się zebrać fundusze niezbędne do zrobienia próbnej serii produkcyjnej. Obecnie można już zamawiać pierwsze partie ? na razie w ilościach minimum 6 sztuk ? poprzez portal Indie Gogo, służący do zbierania funduszy na realizację własnych twórczych projektów.

Poniżej możecie zobaczyć krótki film reklamowy prezentujący działanie zakładek:

Tematy: , ,

Kategoria: newsy