banner ad

Tak będzie wyglądał serialowy Gubernator

29 lutego 2012


Brytyjski aktor David Morrissey został obsadzony w roli Gubernatora w telewizyjnej adaptacji komiksowej serii „Walking Dead ? Żywe trupy”.

Słynny despota, rządzący miasteczkiem Woodsbury, do którego przybywają bohaterowie komiksu został okrzyknięty przez magazyn Wizard „Złoczyńcą roku”, a jego postać do dziś wzbudza wśród czytelników liczne kontrowersje.

Na wiosnę telewizja AMC szykuje się do realizacji trzeciego sezonu serialu opartego na komiksowej serii. W związku z tym podano do publicznej wiadomości informację o najbardziej oczekiwanym, nowym członku obsady ? wcielający się w postać Gubernatora aktor David Morrissey został zakontraktowany na wszystkie 16 odcinków nowego sezonu.

Nominowany do nagrody BAFTA Morrissey znany jest nie tylko z występów na deskach znamienitych brytyjskich teatrów (Royal Shakespeare Company i National Theatre), ale również ról w serialach telewizyjnych (Doktor Who, Stan Gry) i filmowych (Plaga, Wykolejony).

Twórca komiksu, Robert Kirkman, oraz producenci serialu umiejętnie przygotowali widzów na spotkanie z filmowym Gubernatorem. Wszyscy, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak narodziła się legenda, mogą przeczytać książkę „Żywe trupy. Narodziny gubernatora” napisaną przez Kirkmana do spółki z Jay?em Bonansingą.

W Polsce powieść ukazała się na rynku nakładem wydawnictwa Sine Quo Non.

Tematy: , , , ,

Kategoria: film