50 Cent wydaje powieść dla młodzieży

10 października 2011


Nie tak dawno pisaliśmy o autorach bestsellerów, którzy zaczęli pisać książki dla młodzieży, a tymczasem w ślad za nimi poszedł również… 50 Cent.

1 listopada do amerykańskich księgarni trafi autobiograficzna powieść rapera, zatytułowana „Playground” („Plac Zabaw”). Powieść skierowana jest do młodzieży i opowiada o nieśmiałym chłopcu, którego prześladują rówieśnicy.

13-letniemu Butterballowi dokuczają z powodu nadwagi. Nienawidzi przedmieścia Long Island, gdzie jego mama przeprowadziła się z zamiarem pójścia do szkoły pielęgniarskiej i rozpoczęcia życia od nowa. On wolałby nadal mieszkać z ojcem w Nowym Jorku, gdzie ciągle działo się coś ciekawego, nawet jeśli ojciec nie miał dla niego czasu.
To jednak nie są powody dla których pobił Maurice’a na placu zabaw.
Teraz dyrekcja szkoły każe mu porozmawiać z terapeutką – tak jakby ta kobieta mogła mu jakoś pomóc, tak jakby mogła kiedykolwiek dowiedzieć się prawdy. Ale Butterball nie chce mówić, co się stało tamtego dnia. Bo niektóre historie nie powinny być opowiedziane. A to jest jedna z nich.

Powieść luźno oparta jest na młodości rapera. 50 Cent pisał ją z myślą o swoim 14-letnim synu, ale również innych, którzy doznają złośliwości ze strony kolegów.

Postanowiłem przeanalizować proces, w którym człowiek zaczyna poniżać słabszych od siebie (?) Taka książka bardzo pomogłaby mi w dorastaniu. Teraz patrzę na mojego syna i moim celem jest, aby przekaz trafił do młodych ludzi takich jak on.

„Playground” to trzecia książka napisana przez 50 Centa. Wcześniej sporym sukcesem w Stanach cieszyły się „From Pieces to Weight” i „The 50th Law”. Wtedy raperowi pomagali jednak współautorzy. Z powieścią dla młodzieży najwidoczniej poradził sobie sam.

Na zdjęciu powyżej pisarz 50 Cent ze swoim pupilem przy komputerze.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy