banner ad

Październikowe nowości komiksowe od Timofa

10 października 2011

3 października na Festiwalu Komiksu w Łodzi miały premierę trzy nowe komiksy wydawnictwa Timof i cisi wspólnicy„Mistrz i Małgorzata”, „Szelki” oraz „Fotostory”.

Michaił Zasławski, Askold Akiszyn „Mistrz i Małgorzata”

Mistrz i Małgorzata to komiks oparty na motywach powieści Michaiła Bułhakowa. Askold Akiszyn i Misza Zasławski nie zdecydowali się jednak na proste przełożenie powieści na język komiksu, wgłębili się we wszystkie rękopisy autora i wybrali z nich najważniejsze dla historii sceny. Sceny, które niekoniecznie znalazły się w znanej nam wersji powieści. Dlatego też komiks ten jest doskonałym uzupełnieniem dobrze znanej książki. Jego brudna warstwa graficzna oddaje moskiewską rzeczywistość tamtych lat, na przykład poprzez muzyczne motywy tła.
(więcej o komiksie + przykładowe plansze)

Jerzy Szyłak, Wojciech Stefaniec „Szelki”

W ?Szelkach? Jerzy Szyłak i Wojciech Stefaniec przedstawiają dalszy ciąg historii opowiedzianej w ?Szmince?.
Nadkomisarz Michał Pawluk musi stawić czoła temu, że w czasie obławy na seryjnego mordercę kobiet zginął jeden z jego podwładnych, że schwytany podczas tej obławy człowiek powiesił się w celi, że przeniesiona z Warszawy komisarz Nowak wykorzystuje ten fakt, by zająć jego stanowisko i z tym, że jego życie osobiste nie będzie już takie samo.
(więcej o komiksie + przykładowe plansze)

Dominik Szcześniak, Rafał Trejnis „Fotostory tom 1: Zanim zaczniemy”

Fotostory to komiks o życiu. O problemach mieszkaniowych, pracy w urzędzie, miłości i kapiącym kranie. O ledwie dorosłych ludziach, o tyraniu w Londynie oraz o polskim Ridżu Forresterze. Zabawny i wzruszający zarazem. Jakub Jankowski napisał o nim: Fotostory atakuje czytelnika humorem, żywym dialogiem i wciąga w świat opowieści wieloma trikami, które pozwalają nam się z bohaterami zidentyfikować, a bliskość doświadczeń sprawia, że łatwo w świecie opowieści się odnaleźć. Błazenada miesza się z liryką. Życie jest komiksem.
(więcej o komiksie + przykładowe plansze)

 

Tematy: , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi