Wygraj „Scotland Yard” Alexa Greciana (konkurs 10 z 10) [ZAKOŃCZONY]

28 lipca 2014

scotland-yard-konkurs
Dziesiąty i ostatni konkurs, jaki przygotowaliśmy dla was z okazji przekroczenia dziesięciu tysięcy lubiących nasz profil na Facebooku. Dzisiaj możecie wygrać wiktoriański kryminał „Scotland Yard” autorstwa Alexa Greciana, który ukazał się kilka dni temu nakładem wydawnictwa Albatros.

Jeden egzemplarz powieści o początkach Scotland Yardu rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Skąd pochodzi nazwa Scotland Yard?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie: „Scotland Yard”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 2 sierpnia, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowa odpowiedź brzmi: Określenie Scotland Yard pochodzi od nazwy ulicy, przy której mieściła się komenda policji londyńskiej (Metropolitan Police Service), a także od nazwy pałacu, który był siedzibą królów Szkocji w czasie ich pobytu w Anglii w XI i XII wieku.

Egzemplarz powieści „Scotland Yard” Alexa Greciana otrzymuje:

Adriana Gumienna.

Nagrodę wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzca zostanie wyłoniony losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

scotland-yardAlex Grecian „Scotland Yard”

Opis: Minął rok od ostatniego ataku Kuby Rozpruwacza. Londyńskiej policji, która nie była w stanie go dopaść, przydałby się sukces, żeby podnieść morale we własnych szeregach i odzyskać zaufanie społeczeństwa. Tymczasem mieszkańów miasta znów bulwersuje spektakularne morderstwo. Na londyńskim dworcu zostaje znaleziony kufer, a w nim… zwłoki inspektora, jednego z dwunastu członków Brygady Zabójstw. Nowo mianowany komisarz powierza śledztwo Walterowi Dayowi. Jego sprzymierzeńcami w walce z bezlitosnym zbrodniarzem zostają: kolega z wydziału zabójstw, inspektor Blacker, oddany pracy posterunkowy Hammersmith oraz doktor Kingsley, pionier medycyny sądowej i daktyloskopii.

Tematy: , , ,

Kategoria: książkowe