Wygraj pakiety dwóch komiksów z Hill House Comics: „Kosz pełen głów” i „Rodzina z domku dla lalek” [ZAKOŃCZONY]

16 lutego 2021

We współpracy z Wydawnictwem Egmont przygotowaliśmy konkurs, w którym można wygrać pakiety komiksów, które ukazały się pod szyldem Hill House Comics – „Kosz pełen głów” i „Rodzina z domku dla lalek”.

Do rozdania mamy trzy pakiety złożone z dwóch komiksowych opowieści grozy, powstałych w wyniku współpracy Joego Hilla oraz wydawnictwa DC Comics. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W którym roku ukazał się pierwszy komiks, do którego scenariusz napisał Joe Hill? Podaj tytuł tego zeszytu oraz nazwisko ilustratora historii. (2) Czy znasz jakieś inne komiksy utrzymane w konwencji grozy, które opublikowane zostały przez wydawnictwo Egmont? Wymień przynajmniej trzy tytuły oraz nazwiska ich autorów.


Konkurs rozstrzygnięty. Odpowiedź na pytanie (1) sprawiła wam największe trudności, ale niektórym udało się wskazać prawidłowo publikację, o którą pytaliśmy. Pierwszy komiks, do którego scenariusz napisał Joe Hill, to „Spider-Man Unlimited #8: Fanboyz”. Komiks ukazał się w 2005 roku, a za jego ilustracje odpowiedzialni są Seth Fisher oraz Chris Chuckry (kolory). W odpowiedzi na pytanie (2) podawaliście m.in. takie tytuły, jak „Palcojad” Joshuy Williamsona i Mike’a Hendersona, „Sandman” Neila Gaimana, „Lucyfer” Mike’a Careya, „Hellboy” Mike’a Mignoli, „Książę nocy” Yvesa Swolfsa, „Saga o Potworze z Bagien” Alana Moora czy „Neonomicon” Alana Moora i Jacena Burrowsa.

Pakiety dwóch komiksów z Hill House Comics – „Kosz pełen głów” i „Rodzina z domku dla lalek” – otrzymują:

Dorota Mikołajczyk,
Maciej Deptuła,
Robert Wojciechowski.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji:  konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Hill House Comics w Polsce”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 28 lutego, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Komiksy z logo Hill House Comics powstały jako efekt współpracy Joego Hilla – znanego pisarza i syna Stephena Kinga – z wydawnictwem DC. Do dwóch z pięciu oryginalnych, zamkniętych historii scenariusze napisał sam Joe Hill, a wśród scenarzystów kolekcji jest również ceniony pisarz M.R. Carey.

W „Koszu pełnym głów” zakochana w młodym policjancie studentka pozna od podszewki pozornie spokojny nadmorski kurort. Wkroczy do świata, gdzie rządzą przemoc i korupcja, lecz to będzie dopiero początek jej podróży w strefę mroku. Walcząc o życie, przekona się, że śmierć nie musi oznaczać przejścia do innego wymiaru… Scenarzystą tej przerażającej historii jest Joe Hill, autor m.in. horrorów „Pudełko w kształcie serca”, „Rogi” i „NOS4A2”, zdobywca dwóch Nagród Brama Stokera. Rysunki wykonał Włoch Leomacs, znany przede wszystkim na rynku włoskim z ilustracji do serii „Nick Raider” czy „Dylan Dog”.

W „Rodzinie z domku dla lalek” cofniemy się o sześćdziesiąt milionów lat, aby zobaczyć początek działania klątwy wynikającej z wojny między kosmicznymi mocami. Potem prześledzimy wpływ tego straszliwego czaru na dzieje pewnej rodziny – od XIX wieku do czasów współczesnych. Przekonamy się, czy zwykły człowiek zdołał uwolnić siebie i swoich bliskich od przekleństwa pradawnych istot. Scenarzystą tej opowieści jest M.R. Carey, pisarz znany fanom komiksu przede wszystkim jako autor serii „Lucyfer”, kilkudziesięciu odcinków „Hellblazera” i „Furii”. Peter Gross jest twórcą ilustracji do serii „Lucyfer” i „The Unwritten”, a także do licznych zeszytów serii „The Books of Magic”.

Tematy: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe