banner ad

Linia komiksowych horrorów Joego Hilla, syna Stephena Kinga, dostępna w Polsce. Pierwsze dwa tytuły już w sprzedaży

20 stycznia 2021

Opętania i czarna magia, pradawne klątwy i rodzinne tajemnice. Joe Hill, jeden z najpopularniejszych współczesnych autorów grozy, zaprasza do strefy mroku za sprawą komiksowych opowieści, które ukazują się pod szyldem Hill House Comics. Efekty niezwykłej współpracy pisarza oraz DC Comics w Polsce są dostępne dzięki wydawnictwu Egmont. Pierwsza dwa tytuły – „Kosz pełen głów” i „Rodzina z domku dla lalek” – trafiły właśnie do sprzedaży.

Joseph Hillstrom King, bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko amerykańskiego pisarza, od lat udowadnia, że jest spadkobiercą królewskiego rodu literackiej grozy. Syn Stephena Kinga, który na rynku zadebiutował w 1997 roku, zarówno przez fanów, jak i krytyków został koronowany księciem współczesnego horroru i opowieści niesamowitych. Hill jest laureatem najważniejszych branżowych nagród literackich, chociażby Bram Stoker Award. Sławę zyskał już za sprawą debiutanckiego zbioru opowiadań „Upiory XX wieku”, a pozycję ugruntował powieściami „Pudełko w kształcie serca”, „Rogi” i „NOS4A2”.

Autor specjalizujący się w pisaniu zarówno powieści, jak i opowiadań, ale doskonale odnajduje się również w medium opowieści graficznych. „Gdy zacząłem tworzyć komiksowe scenariusze, to niemal od razu uświadomiłem sobie, że odkryłem własny żywioł. To była forma pisania, którą lubiłem najbardziej” – deklaruje Joe Hill. W komiksowym dorobku pisarza znajdziemy bestsellerową serię „Locke&Key”, na podstawie której platforma Netflix zrealizowała wysokobudżetowy serial grozy. Teraz Hill został architektem nowego projektu ze świata komiksu – DC Comics zaangażowało go w roli koordynatora prac nad komiksową linią poświęconą horrorowi.

„Każdy, kto śledzi sytuację, wie, że jesteśmy w środku nowej złotej ery horroru: filmy takie jak 'Uciekaj!’, 'Dziedzictwo. Hereditary’, 'Coś za mną chodzi’ i znane dobrze 'To’ podnosiły poprzeczkę coraz wyżej. W międzyczasie seriale, takie jak ’Terror’ i ’Stranger Things’ zburzyły przyjęte wyobrażenia o tym, co jest możliwe w odcinkowej produkcji grozy. Oczywiście w komiksach też dzieją się wspaniałe rzeczy – gdy jest nieograniczona kreatywność i szaleni wizjonerzy, to zawsze dzieje się coś wspaniałego – ale ja zachłannie zawsze chcę więcej” – mówi Hill.

Okazję do zaprezentowania czegoś „więcej” daje szyld Hill House Comics. Pod tą nazwą ukaże się pięć miniserii komiksowych utrzymanych w konwencji grozy. Będą to propozycje przeznaczone dla odbiorców, którzy cenią bezkompromisowe historie. Opętania, czarna magia, tajemnice pradawnego rodu, kosmiczne moce – oto motywy charakteryzujące opowieści graficzne z nowego imprintu.

Komiksy Hill House Comics publikowane są pod marką Black Label, w której DC realizuje wielowymiarowe historie dla dojrzałych czytelników. „Jesteśmy niezwykle usatyfakcjonowani możliwością współpracy z Joem Hillem przy zupełnie nowej linii autorskich horrorów. Horror był integralną częścią historii DC i chcemy, żeby ta tradycja została odnowiona” – powiedział Dan DiDio, wydawca z DC Comics.

Do dwóch z pięciu historii scenariusze napisał sam Joe Hill, a wśród pozostałych scenarzystów jest również ceniony pisarz Mike Carey (M.R. Carey), twórca serii komiksowej „Lucyfer”, oraz znana już polskim czytelnikom autorka opowiadań Carmen Maria Machado. W naszym kraju przygodę z Hill House Comics rozpoczynamy 20 stycznia od albumów „Kosz pełen głów” oraz „Rodzina z domku dla lalek”.

W „Koszu pełnym głów” (scen. Joe Hill, rys. Leomacs) zakochana w młodym policjancie studentka pozna od podszewki pozornie spokojny nadmorski kurort. Wkroczy do świata, gdzie rządzą przemoc i korupcja, lecz to będzie dopiero początek jej podróży w strefę mroku. Walcząc o życie, przekona się, że śmierć nie musi oznaczać przejścia do innego wymiaru…

W „Rodzinie z domku dla lalek” (scen. M.R. Carey, rys. Peter Gross, Vince Locke) cofniemy się o sześćdziesiąt milionów lat, aby zobaczyć początek działania klątwy wynikającej z wojny między kosmicznymi mocami. Potem prześledzimy wpływ tego straszliwego czaru na dzieje pewnej rodziny – od XIX wieku do czasów współczesnych. Przekonamy się, czy zwykły człowiek zdołał uwolnić siebie i swoich bliskich od przekleństwa pradawnych istot.

Komiksy publikowane pod szyldem Hill House Comics ukazują się w naszym kraju nakładem wydawnictwa Egmont Polska.

[am]

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi