Wygraj pakiet czterech książek Jacka Komudy od wydawnictwa Fabryka Słów [ZAKOŃCZONY]

19 września 2014

jacek-komuda-konkurs-1
Z okazji wznowienia przez Fabrykę Słów czterech wyprzedanych książek Jacka Komudy w nowych szatach graficznych wspólnie z wydawnictwem przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać pakiety książek autora.

Trzy pakiety książek zawierające „Opowieści z dziki pól”, „Czarną banderę”, „Krzyżacką zawieruchę” i „Wilcze gniazdo” rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo rozwiążą zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Oprócz licznych powieści i opowiadań Jacek Komuda ma w swoim dorobku również scenariusze do gier komputerowych. Podaj nazwę gry, do której napisał scenariusz, a która powstała w oparciu o powieści i opowiadania innego znanego polskiego pisarza.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem „Jacek Komuda”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 5 października, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Wiedźmin”.

Pakiety książek Jacka Komudy otrzymują:

Patryk Koprowicz,
Leonard Matczyński,
Karolina Turostowska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

jacek-komuda-konkurs-2

Jacek Komuda jest historykiem, znawcą Rzeczypospolitej szlacheckiej oraz Kozaczyzny zaporoskiej, a także miłośnikiem szabli i koni. Mówi o sobie: „warchoł i pijanica dzikopolowy”. Zasłynął jako autor powieści i opowiadań historycznych osadzonych w realiach XVII wieku. W skład czterech wznowionych przez Fabrykę Słów książek wchodzą:

„Opowieści z dzikich pól” – zbiór opowiadań zabierający nas w podróż na Kresy Rzeczpospolitej, do miejsca zabójczo pięknego i piekielnie groźnego. Doskonały styl Jacka Komudy sprawia, że odległe i straszne dzikie pola stają się nam bliskie. Każdy, kto tam mieszka, choćby hultaj i zabijaka, jest w stanie czymś zauroczyć. Tylko niektórzy mogą rzucić prawdziwy urok i sprytnie podsunąć do podpisu cyrograf.

„Wilcze gniazdo” – mamy tutaj wszystko, czego potrzebuje dobra powieść historyczno-przygodowa. Jest wiek XVII. Gedeon Siemieński, zubożały szlachcic, chcąc zająć dobra po swoim stryju, wyrusza na zieloną Ukrainę ? dziki, nieokiełznany kraj na rubieżach Rzeczpospolitej szlacheckiej. Kraj bardzo piękny w swej bezwzględności. Siemieńskiemu nieustannie przytrafiają się liczne przygody i tarapaty ? powstanie kozackie, wielka miłość, zajazdy i pojedynki. Jednakże polski szlachcic nawet z największych opresji wychodzi w sposób odważny i pomysłowy, doskonale się przy tym bawiąc.

„Czarna bandera” – opowieści o najgorszych łotrach, piratach i buntownikach, jacy w XVII i XVIII wieku pływali po morzach świata. Ludziach, którzy dusze zastawili diabłu i ladacznicom w zamtuzach, cnotę zaś cisnęli w morze razem z Biblią i? swym byłym kapitanem. Zbiór doskonałych opowiadań o złych wodach i przeklętych wiatrach, które gnają potępione żaglowce aż do wrót piekielnych otchłani. Do miejsca, gdzie za wszystkie grzechy czeka bezlitosna kara.

„Krzyżacka zawierucha” – literacki hołd dla bitwy pod Grunwaldem. Zmierzch epoki rycerskich ideałów. Jest 18 września 1454. Rycerstwo polskie ponosi krwawą klęskę na polu bitwy pod Chojnicami. Triumfuje taktyka i sprawność krzyżackich jednostek najemnych; to ich zemsta za Grunwald. Młody rycerz Bolko z Rożnowa, wnuk słynnego Zawiszy Czarnego cudem unika śmierci. Splot wydarzeń ciska go jednak w paszczę wojny wywiadów, intryg ludzi, którzy rycerski honor i kodeks uważają za uciążliwy przeżytek.

Tematy: , , , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe