banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „Miasto w chmurach” Anthony’ego [ZAKOŃCZONY]

8 października 2022

Wspólnie z Wydawnictwem Poznańskim przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze najnowszej powieści laureata Pulitzera, Anthony’ego Doerra, zatytułowanej „Miasto w chmurach”.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze rozgrywającej się w trzech planach czasowych opowieści, która zgodnie z zamierzeniem autora jest peanem na część książek i bibliotekarzy. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Powieść „Miasto w chmurach” opowiada m.in. zdumiewającą historię przetrwania pewnej książki. Czy słyszałeś o jakichś dziełach literackich, o których powstaniu badacze wiedzą, a jednak nie przetrwały do naszych czasów? Wymień przynajmniej dwa takie tytuły.


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi przesyłaliście wiele ciekawych tytułów zaginionych dzieł, m.in. „Cardenio” Williama Szekspira lub Johna Fletchera, „Inventio Fortunata”, „Mesjasz” Brunona Schulz, „Efebos” Karola Szymanowskiego, „Pilgrim on the Hill” Philipa K. Dicka, „Ofiara” Henryka Sienkiewicza, „Isle of the Cross” Hermanna Melville’a czy „Double Exposure” Sylvii Plath.

Egzemplarze powieści „Miasto w chumrach” otrzymują:

Aleksandra Kocerba,
Magdalena Borkowska,
Anna Łaczek.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Anthony Doerr – Miasto w chmurach”.
Zakończenie konkursu w środę, 19 października, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród osób, które podadzą najciekawsze zdaniem redakcji odpowiedzi na pytanie.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Bohaterowie „Miasta w chmurach” są marzycielami i outsiderami. Łączy ich jeden starożytny tekst: historia Aetona, który pragnie zostać ptakiem, by odlecieć do utopijnego miasta w niebiosach.

Osierocona Anna i przeklęty chłopiec Omeir przebywają po przeciwnych stronach potężnych murów podczas oblężenia Konstantynopola w 1453 roku. Współczesne Idaho. Weteran wojenny, osiemdziesięcioparoletni Zeno próbuje uchronić bibliotekę przed wybuchem bomby, podłożonej przez nastoletniego idealistę Seymoura. Konstance, dziewczyna z odległej przyszłości, sięga po najstarsze znane ludzkości opowieści, aby dotrzeć do prawdy.

Anthony Doerr utkał misterny gobelin z czasów i miejsc, który jest odzwierciedleniem naszej ogromnej sieci wzajemnych połączeń – z innymi gatunkami, z ludźmi nam współczesnymi, tymi, którzy żyli przed nami, oraz tymi, którzy pojawią się na świecie, kiedy nas już na nim zabraknie. „Miasto w chmurach” jest przepiękną, odkupieńczą powieścią o władzy, jaką dzierżą księga, Ziemia i ludzkie serce.


Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe