banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „Kukły” Macieja Siembiedy [ZAKOŃCZONY]

1 maja 2021

Wspólnie z wydawnictwem Agora przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści „Kukły” autorstwa Macieja Siembiedy.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze kolejnego tomu cyklu o Jakubie Kani, w którym poznajemy początki kariery detektywistycznej głównego bohatera. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile powieści z Jakubem Kanią napisał do tej pory Maciej Siembieda? Podaj tytuły oraz daty wydania wszystkich tomów. (2) Fabuła „Kukieł” rozpoczyna się w Gdańsku, gdzie Kania pracuje w prokuraturze. Czy znasz jakieś inne kryminały/thrillery/powieści sensacyjne z Grodem Neptuna w tle? Podaj przynajmniej dwa tytuły wraz z nazwiskami ich autorów.


Konkurs rozstrzygnięty. Odpowiedź na pytanie (1) brzmi: Maciej Siembieda napisał do tej pory cztery powieści z Jakubem Kanią: „444” (wyd. 26 kwietnia 2017), „Miejsce i imię” (wyd. 14 marca 2018), „Wotum” (wyd. 11 marca 2020) oraz „Kukły” (wyd. 14 kwietnia 2021). W odpowiedzi na pytanie (2) podawaliście m.in. takie tytuły, jak „Aleja samobójców” Marka Krajewskiego i Mariusza Czubaja, „Gdański depozyt” Piotra Schmandta, „Teufel” Izabeli Żukowskiej, „Złota ćma” Emmy Popik, „Hipodrom” Marty Girtler-Motyki, „Siostrzyczka” Dariusza Rekosza czy „Syn swojego ojca” Dominika Sokołowskiego.

Egzemplarze powieści „Kukły” Macieja Siembiedy otrzymują:

Iwona Staroń,
Agnieszka Święchowicz,
Radosław Śledziowski.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji:  konkursy.booklips@gmail.com  z dopiskiem w temacie „Maciej Siembieda – Kukły”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 11 maja, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Jakub Kania dostaje prywatne zlecenie od niemieckiej dziennikarki: ma rozwikłać zagadkę pożaru, który tuż przed wybuchem wojny strawił jedną z najwspanialszych rezydencji magnackich na Śląsku. Sprawa ta powiązana jest z makabrycznym odkryciem w tamtejszym kościele a wiedzie ku Freundeskreis, działającej do dziś elitarnej organizacji zrzeszającej zaufanych ludzi Heinricha Himmlera. Kania podejmuje trop, który prowadzi go ku tajemnicom niemieckich okultystów, działalności specjalnej jednostki dokumentującej sekrety czarownic oraz ku poszukiwaniom korzeni aryjskiej rasy. Ale stawka w śmiertelnie niebezpiecznej grze, w którą uwikłał się Jakub Kania, jest znacznie cenniejsza…

„Kukły” to – jak zwykle u Macieja Siembiedy – mistrzowsko spleciony warkocz prawdy i fikcji trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Historia, wzbogacona o emocjonujący wątek romansu polskiego prokuratora i dziennikarki „Die Zeit”, wciąga we wspaniałą, czytelniczą przygodę a jednocześnie dotyka jednej z naszych odwiecznych tęsknot.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe