Wygraj egzemplarze powieści „Influenza Magna” Bogusława Chraboty [ZAKOŃCZONY]

7 lipca 2021

Z okazji premiery powieści „Influenza Magna. U progów wieczności” Bogusława Chraboty wspólnie z wydawnictwem Ringier Axel Springer Polska przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze tej książki.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze opowieści o burzliwych losach wiedeńskiej bohemy – Schielego, Klimta, Freuda, Trakla – osadzonej w realiach I wojny światowej, w świecie targanym przez pandemię hiszpanki. „Influenza Magna” to niezwykła paralela współczesności stawiająca egzystencjalne pytania o uniwersalne wartości i kondycję człowieka. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile powieści wydał do tej pory Bogusław Chrabota, wliczając „Influenzę Magnę”? Podaj liczbę i wymień ich tytuły. (2) Bogusław Chrabota w pewnym stopniu przyczynił się do powstania jednego z najpopularniejszych polskich seriali. Jak brzmi jego tytuł?


Konkurs rozstrzygnięty. Odpowiedzi na pytania brzmią: (1) Bogusław Chrabota wydał do tej pory cztery powieści: „Ferzan: Opowieść”, „Psy Egiptu”, „Gitara i inne demony młodości” oraz „Influenza magna: U progów wieczności”. (2) Bogusław Chrabota w pewnym stopniu przyczynił się do powstania jednego z najpopularniejszych polskich seriali: „Świata według Kiepskich”.

Egzemplarze powieści „Influenza Magna” Bogusława Chraboty otrzymują:

Joanna Mazurek-Śmieja,
Paweł Gazda,
Dariusz Fafiński.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Influenza Magna”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 18 lipca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis wydawcy: Wciągająca powieść przedstawiająca schyłek belle époque w Europie. W tle okrucieństwa I wojny światowej i przerażająca epidemia hiszpanki, a na pierwszym planie barwne postaci wiedeńskiej bohemy z początku XX wieku, m.in: Egon Schiele, Gustav Klimt, Ludwig Wittgenstein, Sigmund Freud, Georg Trakl, których losy kształtowały burzliwe wydarzenia tamtych czasów. Biograficzne wątki wybitnych artystów stały się kanwą, na której autor osnuł swoją opowieść.

Narracja książki prowadzona z punktu widzenia poszczególnych bohaterów tworzy swoistą mozaikę, która układa się w obraz świata fabularnego. Każdy z bohaterów filtruje zewnętrzne wydarzenia przez pryzmat własnych życiowych doświadczeń, stawiając czoło rzeczywistości i podejmując kolejne wyzwania związane z życiem osobistym, zawodowym i społecznym. Wojna i hiszpanka są tu niemymi bohaterami, którzy z drugiego planu, niczym tajemnicza siła, pociągają za sznurki, determinując kolejne wydarzenia. Obrazowy i sugestywny język powieści wciąga czytelnika w mroczny świat stojący u progu wielkich zmian.

To niezwykle aktualny tekst mocno wybrzmiewający szczególnie dziś, gdy ludzkość zmaga się ze swoją wersją zarazy, wystawiając na próbę współczesne wartości i kondycję człowieka. Influenza Magna – to wielka zaraza, która od zarania wieków toczy świat przyjmując coraz to nowe formy.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe